Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
ŞENLİK ÇALTIKÖY’DE
ŞENLİK ÇALTIKÖY’DE
Menemen Belediyesi ile Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğinde bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Geleneksel Köy Şenliğinde davetliler Çaltıköy’de mutlu bir gün geçirmenin keyfini çıkardılar. Belediye Başkanı Tahir Şahin, “1999 yılında seçildiğim günden beri yaptığım hizmetlerin yanında sosyal hizmetleri hiç aksatmamaya özen gösterdim” diye konuştu.
Hayırsever Miyase İnceer rahmetle Anıldı
Hayırsever Miyase İnceer rahmetle Anıldı
İlçemiz Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Miyase İnceer İlkokulunu 1985 yılında yaptıran ve vefat edene kadar desteğini hiç eksik etmeyen Hayırsever Miyase İnceer ölümünün dördüncü yılında okulda anıldı.
Türk Kadınlar Birliği  ‘Yılın Annesi’ni Seçti
Türk Kadınlar Birliği ‘Yılın Annesi’ni Seçti
Türk Kadınlar Birliği Derneği Menemen’de yılın annesini 3. kez seçmek ve anneler günü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamak amacıyla Keyifli Park’ta kahvaltı düzenledi.
“Bayramlar kurtuluş savaşı ruhundan arındırıldı”
“Bayramlar kurtuluş savaşı ruhundan arındırıldı”
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.
Küçücük Bedenler Kocaman Yürekler Sahnede
Küçücük Bedenler Kocaman Yürekler Sahnede
Kubilay İlkokulu ana sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri rehberliğinde hazırladığı okul öncesi şenliği katılımcıların büyük beğenisini topladı. Belediye Kültür Merkezinde yapılan etkinlikte veliler salonu doldurdu.
BİN YILLIK ESNAF KARDEŞLİĞİ
BİN YILLIK ESNAF KARDEŞLİĞİ
Eylül ayında kutlanan ve bu yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanması kararlaştırılan Ahilik Haftası dolayısıyla Eski Sanayi Sitesindeki esnaf ve sanatkarları Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin kahvaltıda buluşturdu.
Nereden çıktı bu İş Güvenliği?
Nereden çıktı bu İş Güvenliği?
Son günlerde tüm firmaların gündemini işgal eden, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile birlikte getirilen birçok zorunluluk firma sahiplerinin kafasını karıştırmış durumda. Firmaların aklına gelen ilk sorulardan birisi ‘Nereden çıktı bu İş Güvenliği’ oldu. Kanun gereği getirilen zorunlulukları yerine getirmeyen firmaların ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalacak olması da işin ayrı bir yönü. Biz de konu hakkında kafalardaki soru işaretlerini gidermek amacıyla İzmir’in ilk kurulan Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden birisi olan Kariyer OSGB A.Ş. Genel Müdürü Kadir Albayrak ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Esnaflar Odası Sergisinde Son Hazırlıklar
Esnaflar Odası Sergisinde Son Hazırlıklar
Menemen Kaymakamlığı, Menemen Halk Eğitim Merkezi ve Menemen Esnaflar Odası işbirliğinde açılan kurslarda kursiyerlerin yıl boyu ürettiği çalışmalar 20 Mayıs Çarşamba günü saat 14.30’da Menemen Esnaflar Odasında görücüye çıkarılacak. 3 boyutlu resim, filografi, takı-titanyum, el nakışı, makine nakışı ve hazır giyim olmak üzere 6 dalda yaklaşık bin parçayı bulan el emeği göz nuru çalışmalar Esnaflar Odasında 3 gün süresince sergilenecek
Ortak Akıl Buluşması
Ortak Akıl Buluşması
Gazetemizin başlattığı köklü değişim ve dönüşümle birlikte Menemen’in Sesi Gazetesi için üretim yapan arkadaşlarla bir araya gelinerek yeni süreçte nasıl bir gazetecilik, nasıl bir habercilik, nasıl bir yayın politikası izleyeceğimizi kahvaltı eşliğinde detaylıca konuşma fırsatı bulduk.
Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Önal’dan  Sulama Birlik Başkanlarına Eğitim
Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Önal’dan Sulama Birlik Başkanlarına Eğitim
Aşağı Gediz Ovaları Birliği Genel Koordinatörü ve Menemen Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Önal, Güneydoğu Anadolu Projesi’ne dahil olan sulama birlikleri başkan ve yöneticilerine UTAEM’de bir sunum yaparak tecrübelerini aktardı.
Menemen Sanatkarı ‘Ahilik Haftası’nda
Menemen Sanatkarı ‘Ahilik Haftası’nda
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde Narlıdere, Torbalı ve Seferihisar’da gerçekleşen 28. Ahilik Haftası kutlamalarına kaybolmaya yüz tutmuş meslek dalları stantlarıyla Menemen Sanatkarlar Odası da katıldı.
Gençlere Fırsat Verildiğinde…
Gençlere Fırsat Verildiğinde…
9 Eylül Ortaokulu Müdürü Özgen HAMARAT, Kubilay İlkokulu Müdürü Abdullah MUCUK, Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet ŞAHİN, Gazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Zeybek’in yaptığı 9 Eylül Ortaokulu Fen ve Teknoloji yıl sonu sergisi katılımcıların büyük beğenisini topladı.
32 Yıl Sonra Buluştular
32 Yıl Sonra Buluştular
Maltepe yolunda bulunan UTAEM’de laborant görevlisi olarak çalışan Serdal Okay, ülkenin çeşitli yerlerine dağılmış asker arkadaşlarını 32 yıl sonra bir araya getirdi. Salihli kaplıcalarında gerçekleşen buluşmada bol bol sohbetler edilip geçmiş günler yad edildi.
Gerek hava şartları gerekse de hükümetlerin yanlış tarım politikaları sonucunda  Dünya Çiftçiler Günü Buruk Kutlandı  ÇİFTÇİLİK CAN ÇEKİŞİYOR
Gerek hava şartları gerekse de hükümetlerin yanlış tarım politikaları sonucunda Dünya Çiftçiler Günü Buruk Kutlandı ÇİFTÇİLİK CAN ÇEKİŞİYOR
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Menemen Ziraat Odası Başkanlığının çelengi diğer meslek odalarının başkan ve yöneticilerinin de katılımıyla Atatürk Anıtına sunuldu.
Menemen’in Eczacı Ablası papatyalar ile anıldı
Menemen’in Eczacı Ablası papatyalar ile anıldı
Menemen’in Eczacı ablası Zübeyde Yiğitalp, 14 Mayıs Eczacılar Günü’nde vasiyeti üzerinde mezarı başında papatyalarla anıldı.
75.KEZ PERDE DEDİLER
75.KEZ PERDE DEDİLER
Menemen Belediye Tiyatrosu(MEBET) 75.oyunu “Fehim Paşa Konağı” ile bir kez daha perde dedi. 1999 yılında kurulan ve bugüne kadar yetmiş dört farklı oyunu defalarca sahneleyen MEBET, geçtiğimiz hafta sonu yetmiş beşinci oyunları “Fehim Paşa Konağı” ile sahne aldı. Turgut Özakman’ın yazdığı MEBET Sanat Yönetmeni Metin Güler’in yönettiği oyunda on sekiz oyuncu sahne aldı.
Fotoğraflar… Anılar… ve Dostluk
Fotoğraflar… Anılar… ve Dostluk
Şu fotoğraflar şefkatli bir elin sıcacık dokunuşu, iki satırlık notla yüreğimizi ısıtan vefalı bir dost selamı, kimisinde umuda yolculuğun coşkulu, heyecanlı öyküsü. Her biri dünyayı verseler değişemem diyeceğiniz ömre bedel güzellikler “Unutmayın ki, her seven adsız birer kahramandır. İnsan sevebildiği kadar insandır.”
MENEMEN’DE  Duygu, Duyarlılık ve Dayanışma Yürüyüşü
MENEMEN’DE Duygu, Duyarlılık ve Dayanışma Yürüyüşü
Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemizde Elele Derneği tarafından engelde farkındalık yürüyüşü ve programı gerçekleştirildi
En önemli haftada en önemli ziyaret
En önemli haftada en önemli ziyaret
Doğumdan ölüme kadar yanımızda olan Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Filiz Aykal, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri kapsamında Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal’a bir ziyarette bulundu.
Aklı Havada Olanların İşbirliği
Aklı Havada Olanların İşbirliği
Türk Hava Kurumu (THK) Menemen Şubesi Hava Jet Havacılık Lisesi’nde THK havacılık eğitimleri ve THK Üniversitesini tanıtım semineri verdi.
Dünyanın En Masum İnsanları Asker Oldu
Dünyanın En Masum İnsanları Asker Oldu
Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İş Eğitim Merkezi’nde (OÇEM) eğitim gören 1995 tertip öğrenciler için temsili askerlik töreni öncesi okulda ailelerin ve yakınların katılımıyla asker eğlencesi ve kına merasimi düzenlendi. Gözyaşlarını tutamayan ailelerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
27°
16°
Salı
Güneşli
29°
17°
Çarşamba
Sağanak
26°
17°
Perşembe
Gök gürültülü sağanak yağış
24°
16°
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
3:43 5:44 13:18 17:12 20:35 22:19
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap?tan değildir?

Mevlana