Erol Tarakçı İlkokulu’ndan ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’
KULLUK SINAVIMIZ: İHLAS VE SAMİMİYET
Gel bir kan da sen ver
NEDEN OLMASIN?
RAHİM AĞZI KANSERİNİN TEDAVİSİ
Erol Tarakçı İlkokulu’ndan ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’
Haber Tarihi : 13.03.2013 09:14:11
Erol Tarakçı İlkokulu’ndan ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’

İlçemiz Koyundere Mahallesi’nde bulunan Erol Tarakçı İlkokulu ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında okul bünyesinde açılan el sanatları kursuyla okul velilerine ve mahalle halkına önemli bir hizmette bulunuyor.

Hafta için her gün verilen kurslarda kursiyerlere el becerisi kazandırma, boş zamanlarını değerlendirme, sosyal yaşantılarını geliştirme ve yeni şeyler üretme fırsatı veriliyor.

Konu hakkında konuşan Okul Müdürü Hatice Buket Yereli, “Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Menemen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak okulumuzda el sanatları kursu açılmıştır. Bu kursun genel amacı el sanatlarını unutmamak, kuşaktan kuşağa geçmesini sağlamak ve işlevsel ürünler elde ederek bunların yaygınlaşmasını sağlamaktır.  Hiçbir ücret ödemeden her yaştan insanın katılabileceği bu kursta kursiyerler el becerilerini geliştirmekte, boş zamanlarını değerlendirmekte, sosyal yaşantı sağlamakta ve yeni şeyler üretmeyi öğrenmektedirler. Daha çok ev hanımlarının katıldığı bu kursumuzda kursiyerlerimiz El Sanatları Öğretmeni Çiler Avcı Kesgin rehberliğinde öğrenmenin yaşı olmadığının farkına vararak zamanı verimli ve etkili bir şekilde kullanmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar” diye ifade etti.

Haber: Mehmet DOĞANAY