Menemen’e Yeni Anaokulu
YUMURTALIK KİSTLERİ ( Hangi kist yumurta kisti olmayabilir?)
EHVENİŞER ŞERLERİN EN BÜYÜĞÜDÜR!
Eksik İşte
DOSTLUĞA BAK
Menemen’e Yeni Anaokulu
Haber Tarihi : 05.09.2012 08:26:59
Menemen’e Yeni Anaokulu

İzmir Çanakkale Karayolu üzeri (Şehir Garajı karşısı) 1422 sokak Koçlu Sitesi bloklarında ‘Özel Deniz Yıldızı Anaokulu’ düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı.

Özel Deniz Yıldızı Anaokulu açılışına; Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Sezgin, iş adamı Murat Yüksel ve eşi Şükran Yüksel, anaokulu kurucuları Hatice Öz ve Alper Gençer, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılış öncesi görüşlerini aldığımız Özel Deniz Yıldızı Anaokulu kurucularından Alper Gençer, “Farkımız eğitimiz olacak. Menemen’de farklı bir eğitim sisteminin eksikliğini gördük. Biz çocuklar için biraz daha ileriye dönük, içinde eğitici faaliyetlerin olduğu okul öncesi eğitim kurumu açmayı hedefledik. Böyle bir girişimde bulunduk. 15 kişilik kadromuz, öğrenci kapasitemiz de 60 kişilik. Eğitimimiz haftanın 5 günü sabah 7’den akşam 6’ya kadar sürecek. Servis aracımızla öğrencilere servis hizmeti sunacağız” diye ifade etti.

Alper Gençer verecekleri hizmetleri de şöyle özetledi, “Çocuklara İngilizce, Fransızca, satranç, halk oyunları, bale, binicilik, ziraat mühendisi eşliğinde organik tarım dersleri vereceğiz. Yıl içinde çeşitli sürpriz faaliyetlerimiz de olacak”

“Eğitim esas alınmalı”

Açılış kurdelesinin kesilmesi öncesi konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Sezgin, “Okul öncesi eğitim, eğitimin olmazsa olmazı ve temeli. Artık önceden sadece çocuğum üniversiteyi kazansın, iyi bir bölüme girsin, iyi bir gelecek sahibi olsun denirdi. Ama çocukların temelde paylaşmayı, dayanışmayı ilk edindikleri yer okul öncesi. Okul öncesini şuna benzetirim; bir insan bir gömleği giyer ve ilk düğmeyi doğru iliklerse arkası kendiliğinden gelir. Eğer yanlış düğümlerseniz, işte günümüzde sıkıntı çektiğimiz taş atan çocuklar, anaya babaya saygı göstermeyen çocuklar, paylaşmayı ve sosyalleşmeyi bilmeyen çocuklar yetişir. Anne kucağındaki yoğun ilgiden sonra eğer iyi bir yol bulursa geleceği sağlam temeller üzerinde oluşmuş olur” diye ifade etti.

Sezgin, özel eğitim kurumlarının bir ticarethane olduğu gerçeğinin yanında öncelikle iyi eğitimin esas alınması gerektiğini hatırlattı.

Sonrasında iş adamı Murat Yüksel de yaptığı kısa konuşmasında müteşebbis yönleri nedeniyle genç kurucuları kutladı ve sözü Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı’ya bıraktı.

“Okul öncesi eğitim de zorunlu olmalı”

Kaymakam Subaşı, “Anne ve babaların gözünden heyecan ve mutluluğu okumamak mümkün değil. Hepimizin en büyük serveti çocuklarımız. Çocuklarımız öncelikle iyi insan olsun. Ondan sonra da aile, yakınları ve ülke için örnek hizmet edecek niteliklerde yetişmesi nasip olsun. Çünkü ülkemizin en önemli konusu iyi insan yetiştirmektir. Eğer güzel, vasıflı, ahlaklı insan yetiştirirsek toplumda karşılaştığımız birçok sorun sorun olmaktan çıkar ve yaşanmaz” şeklinde konuştu.

Bu okulun ilçede aynı alanda açılan 4. okul olduğunu belirten Kaymakam Subaşı, “Bundan sonra da inşallah yenileri açılacaktır. Çünkü bütün genç nüfusumuzun okul öncesi eğitim sürecinden geçirilmesi ilerideki akademik ve sosyal başarı için olmazsa olmaz şarttır. Bana göre okul öncesi eğitim de zorunlu olmalı” dedi ve davetlilerin alkışları arasında Kaymakam Subaşı açılış kurdelesini kesti.

Ardından protokol ve konuklar sınıfları gezdi, minik öğrencilerle sohbet etti. Hayırlı olsun temennisiyle genç kurucular tebrikleri kabul etti. Yapılan ikramla tören son buldu.

Haber: M. Hulusi YILMAZ

menemen,   yeni,   anaokulu,