AK Parti İlçe Danışma Meclisi Halkın Sorunlarını Dinledi
Mahkum...
23 NİSAN
KULLUK SINAVIMIZ: İHLAS VE SAMİMİYET
Gel bir kan da sen ver
AK Parti İlçe Danışma Meclisi Halkın Sorunlarını Dinledi
Haber Tarihi : 23.10.2012 09:20:00
AK Parti İlçe Danışma Meclisi Halkın Sorunlarını Dinledi

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında İlçe Danışma Meclisi boyunca görev yapacak divanın seçimi gerçekleştirildi.

Menemen Ticaret Odası Konferans Salonu’nda yapılan İlçe Danışma Meclisi toplantısı AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, İl Başkan Yardımcısı Mesut Demirkaya, İlçe Başkanı Arif Kuran, ilçe yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, kadın kolları başkan ve üyeleri, mahalle ve köy başkanları ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

            “Teşkilat aktif ve sorumluluk sahibi kişilerden oluşuyor”

            Toplantının basına açık olan kısmında söz alan Menemen AK Parti İlçe Başkanı Arif Kuran, “Bugün burada toplanan ailemiz AK Parti’nin Menemen’deki teşkilat yapısının gerçekten aktif ve sorumluluk sahibi kişilerden oluştuğunu bize göstermiştir. Öyle ki Menemen’de AK Parti’nin oyu en son seçimlerde, teşkilatın kısa süre içerisinde yaptığı başarılı çalışma ile yüzde 37’ye çıkarak birinci parti olmakla kalmayıp, o günkü aldığı şevk ve dinamik ile bu çalışmalarını o günden bugüne kadar sürdürerek üye sayısını oldukça arttırıp nerdeyse on bin rakamlarına yaklaşmış bulunmaktadır. Bu teşkilat çalışmasının eseridir” diyerek konuşmasına başladı.

            “AK Belediyecilik Menemen’e gelecek”

            Menemen halkının kendilerinden beklentisinin çok yüksek olduğunu ifade eden Kuran, “Menemen’i 3 dönemdir yöneten ekip ilçe halkının ihtiyacı olan hiç bir proje hayata geçirememiştir. Menemen gerçekten çevre ilçelere nazaran daha da geriye kalmıştır. Bu durum Menemen halkının yerel yönetimlerden beklentilerinin önemli ölçüde artmasına sebep olmuştur. Menemen halkı bu konuda ki hizmete susamışlığı inanıyorum ki önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti’ye oy vererek sonlandıracak. Bizde ortaya koyduğumuz vizyonla diğer illerdeki AK Belediyecilik ile yapılan hizmetlerin bir yansımasını Menemen’de hayata geçireceğiz ve Menemen’i gelişmişliğiyle kalkınmışlığıyla ve sosyal hayatıyla daha iyi daha yaşanabilir bir kent olması noktasında üzerimize düşeni eksiksiz yerine getireceğiz. Bu toplantının ülkemize ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

            “Siyasi nutuktan ibaret eksiklerimizin görüleceği toplantılar”

            Ardından söz alan AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık ise, bu çalışmaların kendileri için mutfak çalışmaları olduğunun altını çizerek, “Burada biz siyasi nutuklardan ziyade teşkilat olarak nerede eksiklerimiz var? Neleri nasıl yapacağız? Nasıl organize olacağız? Bütün bunların konuşulduğu tartışıldığı eksiklerimizin gözden geçirildiği toplantıların temel amacı; her bir arkadaşımızın kendine özgü çalışmalarını düzenli planı, programlı ve parti disiplini içinde bizlerle paylaşmasıdır” diyerek sözlerine başladı.

            “Türkiye eski Türkiye değil”

            Gündem de seçilme yaşının 18’e indirilmesi, yerel seçimleri öne alınması ve Suriye ile yaşanan siyasi gelişmeler olduğunu ifade eden Milletvekili Aşlık, “ Öncelikle tepkiler şöyle; 18 yaşındakine seçme seçilme hakkı verilir mi? Daha öncesine de verilir çünkü insanların olgunlaşma yaşı 18 değildir. Bölgelere iklime göre değişir ama ortalaması bunun 15’tir. Biz insanımızı, çocuklarımızı önemsemediğimiz için onların dünyalarına giremediğimiz için sorunlar altında, yokluklar altında çocuklarımızı yetiştirmeye çalıştığımız için esasen çocuklarımızın kıymetini biliyor değiliz. Yani 15 yaşında bir çocuk fevkalade mühendis de olabilir çünkü herkesi zeka seviyesi aynı değil. Biz ileri seviyedeki bir çocukla ona onun seviyesinde olmayanlarla aynı sınıflara doldurup
daha ilerlere gitmesini bekliyoruz. Böyle bir şey yok. Artık Türkiye eski Türkiye değil” ifadesini kullandı.

            “Ülke olarak köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar”

            “Türkiye olarak bütün değerlerini, bütün imkanlarını insanlarının istifadesine sunan bir ülkeyiz” diye ifade eden Aşlık, “10 yıldır çok yol kat ettik biz. AK Parti olarak geleceğin büyük Türkiye’sinin dama taşlarını diziyoruz, onun için bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Biz tarihten ders aldık ve bu ülkenin imkanlarını bu ülkenin insanlarının istifadesine sunmak istiyoruz. Onun için bu tip tartışmalar sizi rahatsız etmesin. 18 yaş uzlaşılır yaparız, uzlaşılmaz yapmayız ama biz sunu bilmeliyiz ki; ‘Bizim çocuklarımız önemli ve değerli. 5,5 yasındaki çocuk okula gider mi’ diye kıyamet kopardılar. 4 yasında okuma yazma öğrene çocuklarımız var” diyerek yeni eğitim sistemine yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu belirtti.

            “Türkiye artık dış güçlerin planlarına sığmıyor, büyüyor”

            İnsanlar yetişmeli ve üretime katkı sağlamalı. Ama bizi üretim toplumu olarak değil tüketim toplumu olarak yetiştirdiler. Aslında sıkıntımızın temelinde yatan mantık bu.  Güçlü bir Türkiye için değil Avrupa’nın Amerika’nın Ortadoğu’da jandarmalığını yapacak bir Türkiye’yi planladılar. Şimdi bu Türkiye bu planın içine sığmıyor. Sorun sıkıntı burada ve biz bunu elimizin tersiyle itiyor yeni büyük Türkiye’yi yeniden inşa ediyoruz. Onun için yaptığımız işi tarih yazacak. Biz gençlerimizi 2071 hazırlıyoruz” diyerek konuşmasının basına açık tarafını tamamladı.

            Yapılan konuşmaların ardından basına kapalı olarak yapılacak bölümde Milletvekili Ali Aşlık katılımcıların sorunlarına kulak verdi.

Haber: M. Hulusi YILMAZ

akp,   halk,   sorun,