Genç Kanatlar Kız Meslek’te
Gel bir kan da sen ver
NEDEN OLMASIN?
RAHİM AĞZI KANSERİNİN TEDAVİSİ
gemi
 Genç Kanatlar Kız Meslek’te
Haber Tarihi : 07.01.2013 09:23:15
Genç Kanatlar Kız Meslek’te

Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “İstikbal Göklerdedir’’ sözünü rehber alan Türk Hava Kurumu; Türk gençliğine, havacılık zevkini ve gururunu aşılamak, havacılığın sivil, askeri, ekonomik ve sportif yönlerde önemini anlatmak, gençlere havacılık ilgi ve sevgisini aşılamak, onları havacılığın her dalında bilgi ve beceri ile donatarak çağdaş birer havacı birey olarak yetişmelerine katkıda bulunmak için 1925 yılında kuruldu.

THK Menemen Şube Başkanlığı da, 87 yıllık köklü kuruluşun kuruluş amaçlarında belirtildiği gibi gençlere yönelik bir eğitim faaliyeti gerçekleştirdi.

Bu kapsamda ilçemiz Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde THK Üniversitesi ile Türk Hava Kurumu ve havacılık faaliyetleri hakkında geçtiğimiz günlerde bir seminer verildi. İlçe Milli Eğitim ve Menemen Kız Teknik ve Meslek Lisesi işbirliği ile gerçekleştirilen seminere katılım ve ilgi çok güzeldi.

Genç Kanatlar’dan Katılım Çağrısı

THK Menemen Şube Saymanı ve Model Uçak Öğretmeni Tülay AYDIN açılış konuşmasını yaptıktan sonra semineri sunmak üzere Genç Kanat Lideri ve Paraşüt Tekamül Öğrencisi Safa Merve BÜYÜKKOCA’ya sözü bıraktı. Genç Kanat Lideri öncelikle Türk Hava Kurumu’nu tanıttıktan sonra tek tek havacılık faaliyetleri ile ilgili görsel videolar izleterek öğrencilerin ilgisini çekmeyi başardı. Son olarak yeni kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi bölümleri ve yerleşkenin olduğu il ve ilçeler hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerin sorularını Şube Saymanı ve Genç Kanat Lideri cevapladı. Uçmak duygusunun nasıl olduğu sorusuna karşılık olarak “Sizleri aramıza bekliyoruz, Genç Kanatlara üye olursanız siz de uçarsınız” cevabı verildi.

Şube Saymanı Tülay AYDIN bugüne kadar verilen seminerlerin içinde ilgili ve yoğun katılımın ilk kez bu okulda olmasına dikkat çekerek başta müdürleri ve öğretmenleri olmak üzere tüm öğrencilere teşekkür etti. Seminer sonunda İstiklal Marşına törenine da katılan Genç Kanat Üyeleri tören sırasında da büyük ilgi gördü.

Model Uçak Kursu Müjdesi

Seminerin amacına ulaştığını belirten Tülay AYDIN, Genç Kanatlara üye sayısının arttığını söyleyerek, önümüzdeki günlerde bu gençlere İlçe Milli Eğitim ile Halk Eğitim Merkezi bağlantılı Model Uçak Kursu açacaklarının müjdesini verdi.

Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU, 2013 yılında da seminerlerin devam edeceğini söyleyerek, “Havacılık bizim işimiz. Türk gençliğine bunu aktarmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu vesileyle Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Okul Müdürüne, öğretmenlerine, sunumu gerçekleştiren şube saymanına, genç kanat liderine ve genç kanat üyelerine çok teşekkür ederim” dedi.

Haber: Mehmet DOĞANAY

genç,   kanatlar,   kız,   meslekte,