Menemen'in Sesi
Yazarlar Spor Güncel Siyaset Video Galeri Foto Galeri Tümü
Erhan Özalp ile Mahalle Mahalle Menemen Programı'nın bu haftaki konuğu Davut DUMAN
Erhan Özalp ile Mahalle Mahalle Menemen Programı'nın bu haftaki konuğu Davut DUMAN
Erhan ÖZALP ile Zamanın Ruhu - Salih Can KAHVECİOĞLU
Erhan ÖZALP ile Zamanın Ruhu - Salih Can KAHVECİOĞLU
Erhan ÖZALP ile Mahalle Mahalle Menemen Programı'nın konuğu - Emin Bahadır GENÇER
Erhan ÖZALP ile Mahalle Mahalle Menemen Programı'nın konuğu - Emin Bahadır GENÇER
Erhan ÖZALP ile Zamanın Ruhu - Menemen Esnaflar Odası Başkanı Ziya DEMİR
Erhan ÖZALP ile Zamanın Ruhu - Menemen Esnaflar Odası Başkanı Ziya DEMİR
15 Mart 2021 Pazartesi - 13:24

CHP MENEMEN’de ERİYOR

CHP MENEMEN’de ERİYOR

Mart Ayı Meclisi’nde işçilerin tazminat ve ikramiyelerini ödemek için Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan tarafından talep edilen borçlanma yetkisine, işçilerin mağdur edilmemesi için oy atan CHP’li meclis üyelerinden Rasim Yiğit Özge, Hasan Ünal ve Ali Aydın bugün istifa kararını açıkladılar. Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın borçlanma yetkisine kabul oyu verdikten sonra grup kararına uymadıkları gerekçesiyle disipline sevk edilen CHP’li Melis Üyeleri, Genel Başkanın uyguladığı parti politikasını gerekçe göstererek partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

İstifa metnini tam hali şu şekildedir;

“1 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen Menemen Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında, Menemen Belediyesi emekçilerinin ve Menemenli esnaflarımızın alacaklarına istinaden, Başkanvekiline verilecek borçlanma yetkisine kabul oyu vermemiz ve Grup kararına uymadığımız gerekçesiyle bizi disipline sevk eden, sayın Genel Başkanımızın uyguladığı parti politikasından habersiz, partinin iktidar yürüyüşünden bihaber; menfaatlerinin ve gelecek hesaplarının peşinden koşan; millete karşı siyaset yapılamayacağını anlamamış, hala ‘daha küçük olsun benim olsun’ zihniyetinden sıyrılamamış, şu anlık yetkili olan kişilere yönelik, istifa açıklamamızdır.

BİLİNİZ Kİ; BİZDEN BAĞIMSIZ OLAN GELİŞMELER KARŞISINDA, BİZE BAŞKA ALTERNATİF BIRAKILMAMIŞTIR.

Değerli Kamuoyu, saygıdeğer Parti Büyüklerimiz.
Hizmetin en iyisine layık İzmirliler ve Menemenliler;

Biz genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘hak, hukuk, adalet’ diyerek, yazın sıcağında binlerce aynı duyguyu taşıyan yurttaşlarla başlattığı, 25 gün süren 420 kilometrelik ‘Adalet Yürüyüşü’nü; günü kurtarmak adına değil, ülkemizde adaletin perçinleşmesi için yaptığına yürekten inanıyoruz.

Biz Genel Başkanımızın düzenlediği çalıştaylar da, üstüne basa basa, yüksek sesle, tüm belediye başkanlarına ve örgüt üyelerine;

“BELEDİYEYİ ADALETLE YÖNETİN, HAKKI HUKUKU HER ORTAMDA SAVUNUN VE GEREĞİNİ YAPIN. BELEDİYE ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARINI EKSİKSİZ KORUYUN. KİMSENİN İŞİYLE AŞIYLA UĞRAŞMAYIN. SİYASİ GÖRÜŞÜ NE OLURSA OLSUN HERKESİ KUCAKLAYIN VE EŞİT DAVRANIN” diye seslendiği sözlerini ifade ederken; yerel yönetim anlayışının temel ilkelerini hayata geçirmek için bizlere görev verdiğine inanıyoruz.

Biz genel başkanımızın, her ortamda işçiden emekçiden yana tavır koyduğuna; işçinin ve emekçinin haklarını savunduğuna ve bu anlayışını, yüksek bir inançla söylediğine inanıyoruz.

Değerli Kamuoyu, saygıdeğer Parti Büyüklerimiz.
Hizmetin en iyisine layık İzmirliler ve Menemenliler;

Sonuçta il ve ilçe örgütlerinin aldığı kararlar, uyguladıkları yöntem ve politikalar, partinin ruhuna, savunduğu ilkelere, Altı Ok’ a ve yüz yıllık gelenek, görenek ve değerlere, tezat oluşturmamalı.

İl ve ilçe örgütlerinin aldığı kararlar uyguladıkları yöntem ve politikalar Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanımızı, kamuoyu önünde küçük düşürüp, farklı algılara sevk edip, kötü bir duruma düşürmemeli.

İl ve ilçe örgütlerinde görev alan arkadaşların, birinci ve asli görevi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun belirlediği parti politikalarına uygun siyaset üretmek, bir sonraki seçimde ‘ben nerede, ne olurum’ u hesap etmek yerine, ‘partim nerede olacak, nasıl iktidar olur’ düşüncesine göre hareket etmektir.

Değerli Kamuoyu, saygıdeğer Parti Büyüklerimiz.
Hizmetin en iyisine layık İzmirliler ve Menemenliler;

Grup kararına uymadığımız gerekçesiyle bizi disipline sevk eden, sayın genel başkanımızın uyguladığı parti politikasından habersiz, partinin iktidar yürüyüşünden bihaber, sadece kendi menfaatlerinin ve gelecek hesaplarının peşinde koşan, millete karşı siyaset yapılmayacağını anlamamış, hala ‘daha küçük olsun benim olsun’ zihniyetinden sıyrılamamış, şu anlık yetkili olan kişilere soruyoruz.

Bizi parti grup kararına uymadığımız için, disipline sevk edip, savunma yapmamızı istiyorsunuz.

Aylarca maaş alamayıp, evlilik yüzüklerini satma noktasına gelen, çarşıda pazarda boynu bükük dolaşan, bakkal-marketlerin bile veresiye vermekten imtina ettiği, kirasını ödeyemeyip evinden çıkarılan, aile düzeni bozulan, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı için, yüzlerine bakamayan işçinin emekçinin, alın terini ödemek için istenen borçlanma talebine, onay vermek midir disiplin suçu.

Yaptığı hizmetlerin karşılığında, uzun aylar boyunca alacağını tahsil edemeyip, işleri batan ve bunun sonucunda psikolojik buhrana giren, 3 çocuğunu ve canından çok sevdiği eşini geride bırakarak, genç yaşta canına kıyan Ali Kaya kardeşimizin trajedisinde olduğu gibi; ve bir daha böyle benzeri acı veren olayların yaşanmaması için; esnafa ve firmalara olan gecikmiş ödemelerin zamanında yapılması için, istenen borçlanma talebine onay vermek midir disiplin suçu.

Biz Menemen’in meclis üyeleriyiz. Yani her biri birbirinden değerli olan yurttaşların oylarıyla seçilmiş, onların hak ve menfaatlerini korumakla mükellef ve Menemenlilerin lehine olan her kararda da ellerimizi korkusuzca, hesapsızca kaldırmakla sorumluyuz. Bu sorumluluklarımızı, bugünden sonra da hesapsızca, korkusuzca yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

ŞİMDİ BİZİ

Seçime sayılı günler kala partiye üye olup gelecek hesapları yapanlar mı, yargılayacak?

ŞİMDİ BİZİ

Parti hiyerarşisine uymayıp, il ve ilçe başkanından habersiz, kapalı kapılar ardında meclis üyeleriyle özel görüşmeler yapıp, makam dağıtanlar mı yargılayacak?

ŞİMDİ BİZİ

Cumhuriyet Halk Partisi ve Menemen için hayati önem taşıyan başkanlık seçiminin yapılacağı ilk meclis toplantısına, tenezzül edip gelmeyen, hatta vekilini bile göndermeyenler mi yargılayacak?

ŞİMDİ BİZİ

İzmir’de ve Menemen’de, partinin güya akil adamları sayılan, fakat kapalı kapılar ardında kirli ve bir o kadar pis pazarlıklar yapıp, sonrasında hiçbir şey olmamış gibi davrananlar mı yargılayacak?

Temmuz 2020 Meclisi’nde faaliyet raporu oylanırken, grup kararına uymayıp ret oyu verenler, üstelik AK Partinin desteğiyle encümen ve komisyonlara seçilip görev alanlar, parti suçu işlemediler de, biz işçiden ve emekçiden yana tavır koyduğumuzda mı, parti suçu işlemiş oluyoruz.

BİZİM BİR TEK DERDİMİZ VAR

Dünya görüşümüz, hayata bakışımız, benimsediğimiz siyasi görüş hiçbir zaman değişmedi. Tarlayı yağmurun yağdığı yere hiç çekmedik. Bundan sonra koşul ve şartlar ne olursa olsun değerlerimizden çizgimizden, dünya görüşümüz ve hayata bakışımızdan, hiçbir sapma olmayacaktır. Çünkü biz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu ve ‘Benim iki büyük eserim var, biri Cumhuriyet diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’ sözlerini şiar edinmiş ve hayat görüşü olarak benimsemişiz. İsminde HALK geçen partimizin, yereldeki siyasetçilerinin bir kısmı anlamasa da, ‘HALK’a karşı siyaset yapılamayacağını’ çok iyi biliyoruz. Bizi, sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyguladığı “HALK’la beraber siyaset yapmaktan” hiçbir güç alıkoyamayacaktır.

Bu yüzden dolayı
Bırakın ayak oyunlarını, bırakın kirli pazarlıkları, bırakın sonraki hesaplarınızı, bırakın işinize geldiği gibi davranmayı. Siz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi; ‘biz ne olacağız değil partimiz nasıl iktidar olacak’ derdine düşün.

Bu yüzden dolayı
Hayatımızın en önemli parçası olan Cumhuriyet Halk partisi üyeliğimizi, bugünden itibaren askıya alıp, İSTİFA ediyoruz.

Ama kalbimizdeki CHP üyeliği, sonsuza dek bakidir.
İktidar olacağımız güne çok az kaldığına inancımız tamdır.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, bütün yol arkadaşlarımızı, partiye gönül vermiş büyüklerimizi ve değerli İzmir ve Menemenlileri, saygıyla sevgiyle selamlıyoruz.

Hasan ÜNAL - İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menemen Belediyesi Meclis Üyesi.
Rasim Yigit ÖZGE - Menemen Belediyesi Meclis Üyesi.
Ali AYDIN - Menemen Belediyesi Meclis Üyesi.”
Haber Erhan ÖZALP

 

 
Menemen Spor'da Tek Liste
 
18 Mart Çanakkale Zaferi Menemen’de anıldı
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen 1 yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
CEMAL ORAL 16 Mart 2021 Salı 00:12

YAZDIKLARINIZ DOĞRUYSA BAŞKAN VEKİLLİYİNİ AKP.NASIL KAZANDI İHANETİ KİMLER YAPTI.SİZLER YAPMADIYSANIZ..DİYER YAPTIKLARINIZ İHANET SAYILMAZ İHANET SAYNET SAYILMAZ.

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
Pandeminin stresini Doğal Yaşam Parkı'nda attılar
Pandeminin stresini Doğal Yaşam Parkı'nda attılar
Kişiselleştirilmiş İzmirim Kart’lar Artık Yedi Noktadan Alınabiliyor
Kişiselleştirilmiş İzmirim Kart’lar Artık Yedi Noktadan Alınabiliyor
Sürdürülebilir bir dünya için el ele
Sürdürülebilir bir dünya için el ele
Menemen'de Köylere Ücretsiz İnternet
Menemen'de Köylere Ücretsiz İnternet
Kredi Talebine Onay Çıktı
Kredi Talebine Onay Çıktı
Menemen’de hizmetin startını verdik
Menemen’de hizmetin startını verdik
Bakan Murat Kurum, Menemen’i Ziyaret Etti
Bakan Murat Kurum, Menemen’i Ziyaret Etti
O isim tahliye edildi!
O isim tahliye edildi!
Karar Çıktı...
Karar Çıktı...
Sendikadan net mesaj: Eylemler büyür!
Sendikadan net mesaj: Eylemler büyür!
Menemen'in Sesi Gazetesine Reklam Ver
Yazarlar Spor Güncel Siyaset Video Galeri Foto Galeri Tümü
Haber içeriklerimiz kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Menemen'in Sesi
© Copyright 2020 Kanatlı Ajans Yayın ve Gazetecilik Tic. Ltd. Şti.
Künye| Bize Ulaşın