Menemen'in Sesi
Yazarlar Spor Güncel Siyaset Video Galeri Foto Galeri Tümü
Foçalı Öğrencilerden Kaliteli Büyüme eTwinning Projesi
Foçalı Öğrencilerden Kaliteli Büyüme eTwinning Projesi
Hayallerini Ellerinin Arasına Aldılar Kız Çocukları İçin Farkındalık Yarattılar
Hayallerini Ellerinin Arasına Aldılar Kız Çocukları İçin Farkındalık Yarattılar
Foça’da Hırsızlık Yapan 4 Kişi Karşıyaka’da Yakalandı
Foça’da Hırsızlık Yapan 4 Kişi Karşıyaka’da Yakalandı
İzmir’in Çoban Haritası çıkarıldı
İzmir’in Çoban Haritası çıkarıldı
17 Haziran 2016 Cuma - 08:00

RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 3 yıl önce inşaatına başladığı Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´ni, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında hemşerilerinin hizmetine açtı.

RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI

RAMAZAN AYINDA CAMİ AÇILIŞI

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 3 yıl önce inşaatına başladığı Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´ni, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında hemşerilerinin hizmetine açtı.

Menemen´in 72. camii olarak hizmete açılan Menemen Belediyesi Ulukoop Camii, 600 m2´si kapalı yaklaşık 4 bin m2 alanda kuruldu.1 Şubat 2013´de inşaatına başlanan Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´nin yaklaşık 2 milyon TL´lik yatırım bütçesinin tamamı, Menemen Belediyesi tarafından karşılandı. Bay ve bayan tuvaletleri, gasilhanesi, abdeshanesi ve yapılan çevre düzenlemeleriyle birlikte modern bir görünüme kavuşturuldu.

Türk Bayrakları, Atatürk resmi ve kırmızı beyaz balonlarla süslenen Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´nin açılış töreni öncesinde Safa Camii imam hatibi Zinnur Katırcı tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in ev sahipliğinde; TBMM Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Özcan Purcu, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Atilla Sertel, Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, İlçe Müftüsü İsa Solmaz, CHP İzmir İl Yöneticileri,  Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak, CHP ve AKP İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütleri yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Hızla gelişen Ulukoop Sitesi´nde ihtiyaç duyulan her alanda hizmet üretmeye çalışan Sosyal İhtiyaçlar Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği adına konuşan emekli öğretmen Muhterem Ceylan, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in hizmet aşkının hiç dinmemesini ve başarılarının devamını diledi.

İlçe Müftüsü İsa Solmaz, Menemen´e 72. Camii kazandırmasından dolayı Başkan Şahin´e teşekkür etti.

?Hiçbir müslüman Camii´ye mermiyle gelmez?

Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´nin yapılmasının ve bugünlerde açılmasının büyük önem arz ettiğini söyleyen CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel konuşmasında; ?Tahir Şahin ve Belediyesi´ne bu bölgenin bir evladı olarak, bir Milletvekili olarak çok teşekkür ediyorum. Hiç kimseden destek almaksızın, Menemen Belediyesi´nin çalışanlarıyla birlikte bu Camii´nin inşaatını yaptılar. Bu belki de Türkiye´de bir ilk ama son olmaması gereken bir ilk. Mutlaka örnek olması gereken bir davranış biçimi. Çünkü CHP olarak biz dine son derece saygılıyız. Hiç kimsenin inancını, ibadetini, başının örtülü olup olmadığını, kendi inancını yaşayıp yaşamaması konusunda hiç kimseyi sorgulamadan herkese saygı duyan bir partinin üyesiyiz.  Çünkü bizim inancımıza göre din, Allah ile insan arasındaki bir meseledir? dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na şehit cenazesinde yapılan protestoyu hedef alan Sertel konuşmasına şöyle devam etti; ?Biz insanların dinini, dilini, rengini, ırkını hiç ayırmaksızın seven insanlarız. Acılarını paylaşan insanlarız. Biz, Aylan bebek kumsala cesedi vurduğunda gözyaşı döken insanlarız. Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir. Genel Başkanımız  Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırı, şehit cenazesine cebinde yumurta ile gelenlerin anlayışını ortaya koyuyor. Hiçbir müslüman cebinde mermiyle, yumurtayla Camii´ye gelmez. Bunu yapanlar sapıklardır, tecavüz suçuyla suçlananlardır, uyuşturucu kullanıp bu toplumun dışına silkelediği zavalı yaratıklardır?

?Ceketimi ilikliyorum?

CHP İzmir İl Başkanlığı ve Milletvekilliği görevlerindeyken pek çok açılışa katıldığını ancak bu açılışın diğerlerinden çok farklı olduğunu söyleyen CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır; ?Bizim bildiğimiz Belediye Başkanları yol yapar, suyu olmayan yere su götürür, çöpleri toplar, kültür evi, tiyatro salonu açar ama Camii yapan bir Belediye Başkanını  çok sık görmüyoruz. Bu mübarek ayda herkesi şaşırtacak bir şey yaptı Tahir Şahin, öncelikle hepinizin huzurunda kendisini kutluyorum. Bu konuda haksız bir yafta yemiş de olsa CHP, dinsizlikle itham da edilsek bunun böyle olmadığnı siz müslümanlar çok iyi biliyorsunuz. Bizim istediğimiz bir tek şey var. Barış ve kardeşlik içerisinde, tek bayrak, tek vatan altında yaşamak istiyoruz. Biz terörün her türlüsüne karşıyız. Şehit cenazelerine elimizden geldiği kadar bütün CHP Milletvekilleri olarak, Genel Başkanımız dahil katılıyoruz. Sadece şehidimize bir görev yerine getirmek adına katılmamamızı engellemek isteyen, bizi korkutmak isteyenler asla bunu başaramayacaklar. Böyle bir emeği kimseden destek almadan Menemen Belediyesi adına hayata geçiren Tahir Şahin Başkanımızın karşısında ceket ilikliyorum, yolu açık olsun? dedi.

?Meclis´te şu an hizmet yok?

TBMM Katip Üyesi ve İzmir Milletvekili Özcan Purcu, TBMM´de karışık oturarak önce Meclis´te kardeşliği yaratarak Türkiye´ye örnek olmayı hedeflediğini söyleyerek; ?Önce Meclis´te kardeşlik havasını yaratacağız ki ülkemizde yaşayan halkımız da kardeşçe birbirine sarılsın. Orada her parti ayrı oturuyor, herkes birbirine öcü gibi bakıyor. Orada demokrasi yok. Şu an Meclis´te Türkiye´ye hizmet yok. Terör var, şehit haberleri var? diye konuştu. 

 ?Biz onlardan 100 kere daha müslümanız?

1999 yılından bugüne yol, su, ulaşım, atyapı çalışmaları gibi pek çok hizmet gerçekleştirdiklerini hatırlatarak konuşmasına başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 2009 yılında kapatılarak Menemen Belediyesi bünyesine dahil olan Beldelerdeki Camilerin eksik olan minarelerini tamamladıklarını, ilçeye Cemevleri de kazandırdıklarını söyleyerek; ?Biz hiçbir zaman din, dil, ırk, mezhep, Türk, Kürt, Alevi, Sünni ayırımı yapmadık. Bizim anlayışımız budur. Ben CHP´nin bir Belediye Başkanı olarak önce tüm hemşerilerimin Belediye Başkanıyım. Ama yakamdaki rozetle seçime giriyorum. Seçime 10 gün kalaya kadar rozetim yok. Son 10 günde rozetimi takıyorum. Seçildikten sonra bu rozeti çıkarıyoruz. Dini siyasete alet edenler, CHP´li üyeler ve CHP´ye oy verenler için ?Bunlar dinden uzak insanlar´ diyor. Hayır, hiçbir zaman öyle bir şey olmadı, olamaz da. Ben Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak, sabah evden çıkarken besmeleyle çıkarım. Bizi din üzerinden eleştirenlerden, Elhamdülillah 100 kere daha müslümanız? dedi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Şahin, ?Şayet birlik olursak, beraber kardeş olursak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman tek devlet olarak kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti´nin vatan toprakları her zaman tek vatan olarak kalacaktır. Gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın yanına yeşil, kırmızı, sarı bez parçasını hiçbir zaman astırmayacağız. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz olduğu sürece minarelerimizden ezan sesini hiç kimse dindiremeyecek. Bunu herkes böyle bilsin. Biz sadece ve sadece AKP´li, MHP´li, HDP´li, CHP´li demeden insanlarımızı seviyoruz. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik? dedi.

?Yeni Camiiler bekliyoruz? sözlerini de karşılık veren Başkan Şahin, ?Burada ihtiyaç vardı yaptık. Metrokent´te de ihtiyaç var. Belediye Meclisimiz Camii yerini ayırmış. İnşallah Temmuz ayı içerisinde tahsis edecek, el birliğiyle yapacağız? dedi.

 ?Bu Camii Birlik ve Beraberliğimizin göstergesi?

Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit konuşmasında, ?Biz bir ve beraber olduğumuz sürece, iri ve diri olduğumuz sürece korktuğumuz hiçbir şey başımıza gelmez.  Birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan bu Camiimizi bugün hizmete açmak durumundayız. Yapımında emeği geçen kıymetli Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim? dedi.

Törende, Menemen Müftüsü İsa Solmaz´ın duaları eşliğinde kurban kesildi. Menemen Belediyesi Ulukoop Camii´nin açılış kurdelesini kesen protokol ile birlikte vatandaşlar Cuma namazını kıldılar.

Haber: S. Derya BOSUT

 

 
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
 
HATALI PARKLA
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
En güzel imza
En güzel imza
İzmir Festivali´nden ?30. merhaba?
İzmir Festivali´nden ?30. merhaba?
?Vergisi verilmemiş para ?kara´ paradır?
?Vergisi verilmemiş para ?kara´ paradır?
Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret
Başkan Şahin´den Gazi Evine Anlamlı Ziyaret
Başkanlık Makamında nikah
Başkanlık Makamında nikah
Menemen'in 17 mahallesine İZSU müjdesi
Menemen'in 17 mahallesine İZSU müjdesi
Kadir Gecesi'nde sıcak buluşma
Kadir Gecesi'nde sıcak buluşma
7 Gün Hizmette
7 Gün Hizmette
 Foça Karası” Küllerinden Doğacak
Foça Karası” Küllerinden Doğacak
Menemen'e ‘Doğal' Proje
Menemen'e ‘Doğal' Proje
Menemen'in Sesi Gazetesine Reklam Ver
Yazarlar Spor Güncel Siyaset Video Galeri Foto Galeri Tümü
Haber içeriklerimiz kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Menemen'in Sesi
© Copyright 2020 Kanatlı Ajans Yayın ve Gazetecilik Tic. Ltd. Şti.
Künye| Bize Ulaşın