CHP'den Savcı Sayan'a tepki

5 Haziran 2015 Cuma   10:33

Olan geçtiğimiz Salı günü Uğur Mumcu Mahallesi 1289 Sokakta bulunan bir kahvehanede gerçekleşti.

İddiaya göre kahvehaneye gelen AK Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Savcı Sayan ve beraberindeki partililer ile kahvehanede oturan vatandaşlar arasında önce sözlü olarak münakaşa yaşandı. Sonrasında Sayan'ın beraberindeki partililer ile kahvehanede oturan vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Bu esnada araya girerek olaylara müdahale etmek isteyen Faik Tunç, Sayan'ın korumaları ve partililer tarafından darp edildi.

Gözü şişen ve hastaneye giderek rapor alan Tunç için CHP Menemen İlçe Örgütü tarafından olayın ertesi günü aynı kahvehanede bir basın açıklaması düzenlendi.

Düzenlenen basın açıklamasına CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurhan Yanya ve yöneticileri, CHP Menemen İlçe Başkanı K. Hürol Taklak ve yöneticileri, Menemen Belediyesi CHP'li Meclis Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Berna Eyinç, partililer ve vatandaşlar katıldı. Darp edilen Faik Tunç da toplantıda hazır bulundu.

Türkiye bugün pek çok tehditle karşı karşıya”

AK Parti Milletvekili adayı Savcı Sayan ziyareti esnasında gerçekleşen olayı kınamak amacıyla toplandıklarını ifade eden Menemen İlçe Başkanı K. Hürol Taklak, 13 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı ülkeyi artık yönetememekte, yönetememekle de kalmayıp toplumda gerginliğe, nefrete, kutuplaşmaya, kavgaya yol açmaktadır. AKP`nin uyguladığı ekonomik, sosyal ve sağlık politikaları çökmüş haber yapma özgürlüğü haber alma özgürlüğü düşünce özgürlüğü ülkede kalmamış hukuk ve yargı ayaklar altına alınmıştır. Türkiye bugün pek çok tehditle karşı karşıya” dedi.

Cumhuriyetle yaşıt CHP yanınızda”

Gerçekleşen olaya da değinen Başkan Taklak, Uğur Mumcu Mahallesinde seçim çalışması yapan AKP 2.Bölge Milletvekili adayı Savcı Sayan`ın kışkırtması sonucu yanında ki kişiler Uğur Mumcu Mahallesin de yer alan kahvede vatandaşlarımıza saldırıp bir vatandaşımızı darp etmiştir. Bunu yapanları kınıyor Uğur Mumcu Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun diyorum. Korkmayın, yılmayın sinmeyin yanınızda Cumhuriyetle yaşıt Cumhuriyet Halk Partisi var.

Kabadayılıkla, zalimlikle, zorbalıkla, talanla, baskıyla, yasakla, ayrımcılıkla insanlarımızı birbirine düşman eden AKP anlayışının karşısında Cumhuriyet Halk Partisi var.

Onun için diyoruz. Korkmayın, yılmayın cesur olun. Milletçe hesabını soracağız. Seçime 4 gün kaldı. Sizleri sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Yaşanacak bir Türkiye için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacımız var. Hükümetin gerginlik politikası faize dayalı ekonomisi hukuk sistemini ele geçirme çabası çöktü. Biz değişim diyoruz. Bu düzeni değiştireceğiz. Halkın düzenini getireceğiz. Halkımıza inanıyoruz, halkımıza güveniyoruz. Demokrasilerde köklü değişiklikler halkın gücüyle olur bunun için biz Mustafa Kemal Atatürk`ün, İsmet İnönü`nün, Bülent Ecevit`İn izinde yürüyoruz.

Ne ezen ne ezilen insanca ve hakça bir düzen diyoruz” dedi.

 

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/CHP-den-Savci-Sayan-a-tepki/1336