Erdoğan Amigoluk Yapıyor Yargılanacak”

6 Haziran 2015 Cumartesi   10:12

4 Haziran 2015 Perşembe günü akşam saatlerinde ilçeye gelen, 2.Bölge Milletvekili adaylarından  Foçalı Serdar Mersin ve partililerle otobüs kooperatifleri üyeleri, balıkçılar ve esnafı ziyaret eden  Tanrıkulu, Deniz Kafe'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu seçimde hiçbir dönemde olmadığı kadar şaibe söylentisi olduğunu, diğer muhalefet partileri gibi kendilerinin de sandık güvenliği için tedbir almaya çalıştıklarını belirten Tanrıkulu, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devletin bütün kurumlarının seçim yasaklarına rağmen yüzlerce hukuk ihlalinde bulunduğunu iddia etti. İllerde ve  ilçelerde seçim kurullarına bu ihlaller dolayısıyla itirazlarını yaptıklarını ama netice alamadıklarını söyledi.

Ahmet Kenan Tanrıkulu Kimi kime şikayet edeceğiz. Türkiye'de artık avukat tutma hakim tut diyorlar. Kritik bir seçim yapacağız. Parlamenter rejim mi devam edecek. Tek adamcı, otoriter bir rejim mi gelecek. Buna başkanlık denemez. Cumhurbaşkanı'nın kafasındaki Latin Amerika, eski Sovyet Cumhuriyetleri ve Ortadoğu'daki bazı ülkelerde olduğu gibi bir modeli andırıyor. Kendine has dediği modelde eksik aksak demokrasinin tohumları var. Bu sistem Türkiye'nin çözülmesine, bölünmesine de sebep olabilir. Bazı basın organlarının üzerinde baskılar var. Belli başlı yayın organlarının mensuplarına operasyonlar yapılacağı söyleniyor. Tıpkı bir finans kuruluşuna yapıldığı gibi. Seçim güvenliği ciddi risk altındadır. Tehditle, şantajla algı yaratılmaya çalışılıyor”

  MHP'nin HDP'nin barajı geçmesiyle ilgili bir hesabı yok. O hesabı başkaları yapsın. Türk devletinden, milletinden, yasalarından yana olmayan bir partinin, çetecilik yapacak gibi TBMM'ne girmesine karşıyız. Pusulası İmralı, Kandil olan bir partinin meclise sokulmasına karşıyız. Bunu çok net, açık söylüyoruz. MHP'yi tek başına iktidara getirsinler, bir ülke nasıl yönetiliyormuş, terörle nasıl mücadele ediliyormuş görsünler. Bizim koalisyon hesabımız yok. CHP de AKP de bizim üzerimizden koalisyon hesabıyla algı operasyonu yapıyor”

  Cumhurbaşkanı anayasa suçu işliyor. Yargılanması lazım. Onu da 8 Haziran'dan itibaren yargıya biz götüreceğiz. Cumhurbaşkanı sahalardaki amigoların takımları için üçlü çektirdiği gibi mitinglerde Onlar konuşurlar” diyor dönüyor millete o lafı söyletiyor. İş amigoluk noktasına geldi. Tarafsız olması anayasa gereği olan Cumhurbaşkanı yeminini çiğniyor şu anda. Türkiye tek parti dönemlerinde bile, hep suçlanan İsmet İnönü döneminde bile böyle partizanca tutum, böyle seçim sahalarına, miting alanlarına giden Cumhurbaşkanı görmedi” dedi.

Tanrıkulu ve Mersin, seçim çalışmalarını ilçe merkezinden sonra Gerenköy'de sürdürdü.

Seyfi Gül-Foça Temsilcisi

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/-Erdogan-Amigoluk-Yapiyor-Yargilanacak/1340