Menemen'de İz Bırakan Kaymakamlar

8 Temmuz 2015 Çarşamba   08:00

 Bunun yanı sıra dönemin Bergama Kaymakamı koordinatörlüğünde bundan 17 yıl önce OR-Köy projesi tanıtımı ve İzmir iline bağlı Bergama ilçesinin tarihe açılan kapısı olarak bilinen Antik Kent'in Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültürel Miras Listesine alınması çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Bergama Sizi Çağırıyor” projesi için Bergama'ya ziyaret yapıldı.

Davet üzerine dönemin Kaymakamı Nurettin Yücel, ilçedeki başta Belediye Başkanı olmak üzere, Oda Başkanları, Belde Başkanlarıyla birlikte Bergama'yı ziyaret ederek Bergama Kaymakamı'nın çağrısına yoğun ilgi gösterildi. Bergama'yı tarihi yönleriyle adeta uygarlıklar hazinesine benzeten Menemenli ziyaretçiler, yakın ilgilerinden dolayı Bergama Kaymakamı'na teşekkür ettiler. Bu gezi hafızalarda kaldı.

 Yeni Hükümet Binası ve Köprüler Kurdu

 

2006-2012 yılları arasında ilçemizde görev yapan Kaymakam Turgut Subaşı, 6 yıl görev süresinde birçok proje ve yatırıma imza attı. Yaptığı yatırımlarıyla ilçenin çehresini değiştirdi.

İlçedeki resmi-özel kamu kurumların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde kültürel ve sosyal etkinliklerle bütünleşerek ve devlet yatırımı alarak ilçeye birçok eserler kazandırdı. Bunun yanı sıra Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı olan Kaymakam Subaşı,  Birliğin toplantısına katılan üyelerin sorunlarını dinleyip acilen çözerdi.

Bu çalışmalardan memnun kalan Köy Muhtarları, Subaşı her zaman yüreğimizdedir” ifadesiyle, Bizce geçmişte daha iyiydi. Büyükşehir'e bağlandıktan sonra güzel günler geride kaldı. Köy muhtarları devletin gözünden düştü” şeklinde konuştular.Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Menemen-de-Iz-Birakan-Kaymakamlar/1471