Gayrimenkule Yatırımın Tam Zamanı

12 Ağustos 2015 Çarşamba   08:00

Emlak sektörü hakkında yaptığımız araştırmada şu aralar emlak sektörünün en popüler sektör olduğu ortaya çıktı. Bu alanda İzmir´in Türkiye´nin en iyisi olduğu ifade edilerek şu aralar altına değil gayrimenkule yatırım yapmanın tam zamanı denildi.

Ev denince Uğur Mumcu Mahallesi tercih ediliyor

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz 20 yıllık emlakçı Hayrettin Dalan, ?Şu aralar emlak sektöründe işler fena değil. Özellikle İzmir Türkiye´nin en iyisi denilebilir. İzmir kuzeye doğru büyüyor. Bunun içinde Menemen de var. Özellikle ev, küçük tarla, Çanakkale Asfaltı üzeri, Manisa ve Foça yolu talep görüyor. Fiyat aralığı ortalama Çanakkale Asfaltı ve Türkelli´den dönünce 2 km. kadar Foça yolunda dönümü 100 milyar arazi fiyatı. Evler ise pahalanmaya başladı. Neden derseniz? Menemen merkezde kentsel dönüşüm başlamadı ve ne zaman başlayacağı da belli değil. İkinci eller de yükseldi. Evler ortalama 200 milyar. 350-400´e kadar çıkıyor. Bergama Caddesinde de yapılaşma var ama asıl iş Uğur Mumcu Mahallesinde. Yükselen değer Uğur Mumcu. Yollarının geniş ve sessiz olması yanı sıra  eğitim seviyesi yüksek insanlar yaşadığı için de tercih ediliyor.  Özellikle İZBAN´a yakın yerler daha çok tercih sebebi. Bir örnek Menemen´de 115 tane gibi yap satçı vardı, 65 tanesi Uğur Mumcu´da yatırım yapıyor. Arazi alımında Yahşelli ve Emiralem orta gelir grubuna, Türkelli´den dönünce 2 km. kadar Foça yolu da üst gelir grubuna hitap ediyor. Buralardan arazi alıp zaman içinde üzerine ev yapılıyor. En büyük moda bu şimdi? ifadesini kullandı.

Üniversite gelişi Seyrek´e can simidi oldu

Menemen´in tercih edilen bir yer olduğunu belirten Dalan, ?Menemen´den, İzmir´in kuzey ve güneyine ulaşım çok kolay. İZBAN çok büyük rahatlık. Bu arada Seyrek´i de unutmamak lazım. Arsa anlamında çok pahalandı. Nereye varır bilmem. Okullar ve üniversite bunu getirdi. Ulukent artık doldu. Yaz başında sektör daha bir sıkıntılıydı, banka kredisiyle işler yapılıyordu. Şimdi nakit dönmeye başladı? dedi.

Haber: S. Derya BOSUTSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Gayrimenkule-Yatirimin-Tam-Zamani/1612