Trafikte Yeni Dönem

13 Ağustos 2015 Perşembe   08:00

Zorunlu Trafik Sigortasında yeni dönem 1 Haziran ?da başladı. Yeni düzenleme ile yapılan kazanın ciddiyetine ve sürücünün yaşına göre Zorunlu Trafik Sigortasına ödenecek tutar değişecek. 

Zorunlu Trafik Sigortasına istatistiklere bakılarak her ay sonu veya 2- 3 ayda bir artış yapıldığını belirten Sigorta Teknikeri Sema Tunca, ?Artışlar kazalara göre oluyor. Kazalarda hasar az ise artış olmuyor, hasar çok ise artış oluyor. Bu artışın bir sebebi de trafik tutanaklarının vatandaşın kendi elinde olması. Kaza tespit tutanağını vatandaş kendi arasında yapıyor. Ne kadar adil bilemiyoruz. Gidip duvara çarpan para alamadığı için arkadaşlarıyla anlaşma yapıyor ve o şekilde hastane işlemlerini yapıyor. O sebeple kazalar yüksek göründüğü için trafik sigortası da artıyor? dedi.
Yaşa göre değişiyor
İnsanlarımızın çocuklarına çok araç almaya başladığını ifade eden Tunca, ?Özellikle 90 doğumlulara motorsiklet alınıyor. Hızlı gittikleri için de kaza yapıyorlar. Hem kendilerini tehlikeye sokuyor hem de araca zarar veriyorlar. Özellikle gençlerde fiyat artıyor. Genç olduklarından, hızlı ve alkollü kullandıklarından istatistiklere göre fiyatlar yüksek çıkıyor. Bin liranın üzerinde fiyatlar çıkıyor? dedi.
Haber: Zeynep Kavaklı 

 

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Trafikte-Yeni-Donem/1615