DAHA GÜÇLENDİK

17 Ağustos 2015 Pazartesi   08:00

Menemen Belediyesi´nin yeni aldığı 10 ayrı modelden oluşan 28 araç için tanıtım töreni düzenledi. Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen törene; Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütleri Başkan ve Yöneticileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından, Menemen Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu zeybek gösterileriyle töreni renklendirdi.

Başkan Şahin; ?18 ayda 28 araç aldık?

Törende konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin hizmete kazandırılan araçlarla ilgili bilgi verdi. Şahin konuşmasında; ?Bizler yerel yöneticiler olarak, yaşadığımız güzel ilçemizde neler yapabiliriz, onun uğraşı içinde olmaya gayret ediyoruz. 1999 yılındaki Menemen ile 2015 yılındaki Menemen´i düşündüğümüzde, ne kadar büyük hizmetler, katkılar verdiğimizi hep birlikte görmekteyiz. Bunu ben değil, dışarıdan gelen vatandaşlarımız söylüyor. Bu da bizi gururlandırıyor, onurlandırıyor. Nasıl olsa bir şeyler yaptık, nasıl olsa seçiliyoruz anlayışı hiçbir zaman şahsımda ve Belediye Ailesi içerisinde hakim olmadı. Yeni dönemde de neler yaparız arayışı içerisinde böyle güzel tablolar meydana çıkıyor. 18 ayda 28 araç almışız. Yani her ay yaklaşık 1,5 araç katmışız filomuza. Menemen Belediyesi gibi bütçesi dar olan bir yerde bunları katmak çok önemli diye değerlendiriyorum? dedi.

?Merkezde ne varsa, Belde ve Köylerimizde de o olacak?

2009´da Büyükşehir Yasası ile Beldelerin, 2014´de ise Bütünşehir Yasası ile köylerin kapatılarak Menemen Belediyesine bağlanmasıyla Belediye kaynaklarının azaldığını, buna karşın hizmet alanlarının genişlediği söyleyen Başkan Tahir Şahin; ?2009´da Büyükşehir Yasası ile birlikte Ulukent, Koyundere, Asarlık, Emiralem, Türkelli, Maltepe ve Seyrek Beldelerimizin bizlere katılmasıyla ve alan genişleyip kaynaklarımızın düşmesiyle gerçekte zor günler geçirmiştik. 2014´den bu tarafa da Bütünşehir Yasasıyla 20 köyümüz de bize katılmış oldu. 2009 ve 2014 seçimleri öncesinde şunu söylemiştik. Merkezde ne varsa Belde ve köylerimizde de o olacak demiştik. Köylerimizde ciddi hizmetler vermeye başladık. Bu hizmetleri vermek için yeni araçlar gerekliydi. Yaklaşık 4 milyona mal olan yeni araçları hizmete kazandırırken, hepimizin çok büyük katkıları var. Eski ve yeni Belediye Meclis Üyelerimizin, bütün arkadaşlarımın bu işlerde imzaları var. Tüm Belediye Meclis Üyelerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum? diye konuştu.

?Menemen, Kuzey´in Yıldızı?

Menemen´de; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve muhtarlar arasında büyük bir birliktelik olduğunu ifade eden Başkan Şahin; ?Böyle büyük bir birliktelik olduktan sonra, Menemen Kuzey´in Yıldızı oldu diyebilirim. Menemen için hep birlikte çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz? dedi.

?Biran önce birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var?

1999´dan bugüne CHP´den Belediye Başkanı seçilen ve partisinin iktidar olmadığı süreçlerde hizmet üretmeye çalışan Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; ?İktidarda olsak biraz daha kolaylık oluyor. Koalisyon dün kapıdan döndü, inşallah yeni bir hükümet karşımıza çıkar. Önemli olan biran önce hükümetin kurulması, o parti ya da bu partiyle. Çünkü ülke bir anda yangın yerine dönebiliyor. O yangınların durdurulması, şehitlerimizin ilçelerimize gelmemesi için bir an önce birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var. Alevi-Sünni, Kürt-Türk-Laz demeden bu birlikteliğe ihtiyacımız var. Biz bunu Menemen´de yıllardır gösteriyoruz, eminim ki Türkiye´de bu birliği gösterecektir. Bu ülkeyi içten ve dıştan yıkmak isteyen o kadar çok iç ve dış şer güç var ki; onun da panzeri birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Hiçbir ayırım yapmadan bu birliğe, beraberliğe, kardeşliğe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu araçlarımızın öncelikle kullanıcı arkadaşlarımıza, tüm hemşehrilerimize kazasız belasız olması temennisiyle, araçlarımız ilçemize hayırlı, uğurlu olsun.?

Dualar eşliğinde kurban kesildi

Menemen´de 7 gün önce göreve başlayan Kaymakam Gülihsan Yiğit´in, ?Yerel hizmetin temsilcisi olan Belediye Başkanımız, daha çok hizmet yapmak düşüncesiyle yeni araçlar almış. Umarım bu, Menemen halkının günlük ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olur? sözlerinin ardından, araçların kazasız belasız kullanılabilmesi için dualar eşliğinde kurban kesildi.  Protokol üyeleri tarafından kurdele kesimiyle tören sona erdi.

Son 1,5 yıl içerisinde Menemen Belediyesi araç filosuna dahil edilen; 6 çöp kamyonu, büyük hamarat, küçük akülü çekme aracı, 3 adet kırkayak kamyon, damperli kamyon, küçük kepçe, 2 adet silindir, 2 adet forklift, 6 adet çift kabin TM30, 5 adet Renault Master Servis Aracı Menemen sokaklarında kortej halinde ilerleyerek, görev alanlarına ulaştırıldı.

Haber: Zeynep KavaklıSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/DAHA-GUCLENDIK/1625