Menemen´de trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

25 Ağustos 2015 Salı   11:07

İzmir´in Menemen ilçesi Devlet Hastanesi kavşağında sabah saatlerinde gerçekleşen kazada beton elektrik direğine çarpan araç içerisinde bulunan bir kişi olay yerinde hayatını kaybederken bir kişi de yaralandı

Olay sabah saat 08.30 sularında Menemen ? Manisa karayolu Menemen Devlet Hastanesi kavşağında gerçekleşti.

Manisa yönünden Menemen yönüne gitmekte olan Şerafettin Koldanca (60) yönetimindeki 35 AVY 07 plakalı araç ilk olarak Hastane yönünden gelip kavşakta yola çıkmak için bekleyen Zafer Tekçe yönetimdeki 35 FK 849 plakalı ticari araç ile çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle aracın kontrolünü kaybeden Koldanca, Kaymakamlık Lojmanları önünde bulunan beton elektrik direğine çarptı.

Kaza sonrası Koldanca´nın kullandığı aracın yolcu koltuğunda bulunan Selahattin İşler (55) olay yerinde hayatını kaybetti.

Yaralı Şerafettin Koldanca ambulans ile Menemen Devlet Hastanesi´ne kaldırılırken, ticari taksinin sürücüsü Zafer Tekçe ifadesine başvurulmak için Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü.  

Kolcanca ve İşler´in Menemen Alaniçi köylü olduğu ve Menemen Belediyesinden emekli oldukları belirtildi.

Trafik ışıkları 3 gündür çalışmıyor

Olayı duyarak Menemen Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen Koldanca ve İşler´in arkadaşları, kazanın meydana geldiği Menemen ? Manisa karayolu Menemen Devlet Hastanesi kavşağında bulunan sinyalizasyon lambalarının 3 gündür çalışmadığını ifade ederek, bu durumun bir çok kazaya sebebiyet verebileceği belirtildi.  

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Menemen´de-trafik-kazasi-1-olu-1-yarali/1650