Vakıf Kış Dönemine Hazırlanıyor

2 Eylül 2015 Çarşamba   08:00

Vakıf Müdürü Ünlüeroğlugil gazetemize yaptığı açıklamasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yapılan yasal değişiklerle önceki yıllara göre hizmet ve faaliyet alanlarının çok genişlediğini, 2022 sayılı kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları ile Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki gelir testi işlemlerinin de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından yürütülmeye başlanmasıyla birlikte, vakıftaki aktif dosya kaydı sayısının 14 bin 500 haneye ulaştığını ancak bu dosyalarının yaklaşık yarısının yardım talebiyle ilgili değil, ?Gelir Testi´ amacıyla oluşturulduğunu belirtti.

Zamanında başvuru şart

Vakıf Müdürü Ünlüeroğlugil, her yardım türünün başvuru ve değerlendirilmesinde ayrı ayrı usul ve esasları olması nedeniyle, ihtiyaç sahibi vatandaşların istedikleri için yardım türüne ilişkin mutlaka zamanında vakfa başvuruda bulunulması gerektiği vurguladı.

Nasılsa geçen sene aldım demeyin

Her yardım başvurusunun titizlikle incelendiğini, hanelere yerinde yapılan incelemelerle ve tapu, araç kaydı, tarımsal arazi kaydı ve sosyal güvenlik sorgulamaları gibi, hanenin gelir durumuna ilişkin pek çok verinin araştırıldığını belirten Vakıf Müdürü, bu inceleme ve değerlendirme sürecinin belirli bir süre alması ve kömür, bayram yardımı gibi toplu yardımlarda fayda sahibi listelerinin dağıtımdan önce oluşturulması nedeniyle, ihtiyaç sahibi vatandaşların bu yardımların dağıtımı başlamadan önce ?Nasılsa geçen sene aldım, bu sene de bana yardım çıkar? düşüncesine kapılmadan bir an evvel istedikleri yardım türüne ilişkin başvurularını vakfa gelerek yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

Son başvuru tarihi 15 Eylül 2015

Önümüzdeki Kurban Bayramı öncesi dağıtılacak nakdi gıda yardımına ilişkin, yardım talebinde bulunan fayda sahibi listelerin büyük ölçüde tamamlandığını söyleyen Vakıf Müdürü, ?Ancak Ekim ayının ilk haftasında dağıtımına başlanması planlanan 2015-2016 kış dönemi yakacak yardımları için vatandaşlarımızın mağdur durumda kalmamaları adına 15 Eylül 2015 salı gününe kadar, vakfımıza gelerek başvurularını mutlaka yapmaları gerekiyor.? dedi.

Haber: Gökhan KANER

           

 

 

 

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Vakif-Kis-Donemine-Hazirlaniyor/1679