HALKA SEÇİMİ SORDUK?

2 Eylül 2015 Çarşamba   08:00

Esat Karadağ- Emekli (56) : Erken seçime karşıyım ben. Neden diye soracak olursanız olan hep fakire oluyor. Bütün sıkıntı fakir fukaradan çıkıyor. Hükümet milyonlarca lira harcayacak. Ve o çalışandan, emeklisinden, çiftçisinden çıkacak. Geri kalana bir şey olmayacak.

Halil İbrahim Açık- Seyyar Satıcı (63) : Valla devlet hazinesine güveniyorsa erken seçime gidilsin. Yine halktan çıkacak ya o para. Mecbur kalacak onu yapmaya. Çünkü paramparça oldular, kimse kimsenin şartını kabul etmiyor. En güzeli halk versin seçimini, ne olursa olsun. Halkın dediği olur. Kimisi kımıldamam diyor, kimi muhalefette kalacağım diyor. Bence erken seçim olsun.

Oktay Sunay ?Emekli  (60) : Cumhurbaşkanının zorla millete dayatması bu bence. Hatta ikinci partiye bile görev vermedi, istediği gibi oynuyor sayın Cumhurbaşkanı yargıyla, orduyla, insanlarla. Erken seçim olacak muhakkak. Karar alındı çünkü. Ama sonuçlarda pek bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. 1 veya 2 puan en fazla değişir. MHP düşmüş olabilir, HDP de düşmüş olabilir, AK Parti yerinde kalır. CHP de yükseliş olur bana göre..

Ahmet Aşıkoğlu ?SSK Emeklisi (65 ): Bana göre bu baskın bir seçim. İktidar umduğunu bulamayacak. Yine koalisyon kurulacak. Hükümetin yapmış olduğu icraatlar belli. Kimse doğru düzgün memnun değil. Çıkarları için kimseyi düşündükleri yok, hele emeklileri hiç düşünmüyorlar. O yüzden bu baskın bir seçim , halkın iradesine bırakılmıyor. Burada tek başına bir iktidar var, hala da bu iktidarı sürdürmek istiyorlar. Eski Osmanlı imparatorluğunun bir dönüşümü olan icraatlarını uygulamak istiyorlar.

Meryem Caymaz- Esnaf (42) : Pek partilerle alakam yok ama her şey belli aynı şeyler devam edecek. Değişen pek bir şey olmayacak.

Gaye Demir ? Mağaza Sorumlusu (30) : Şu an insanlar zorlanıyor ama aynı sonucu alacağımızı düşünüyorum.  Bu seçimde pek bir şey değişmeyecek.  Yine belki oylarımızı kullanacaklar. Seçim yerlerinde yine oyunlar olacak ve yine aynı sonuçlara ulaşacağız.

Ömer Demir- Emekli (65) : Erken seçim bana göre bir dayatmadır. Farklı bir sonucun çıkacağını zannetmiyorum. Buna yakın rakamlar olabilir..1 puan kimseye bir şey kazandırmayacak. Sonuçta yine koalisyona kalacaksak, nasıl olacak onu ben de merak ediyorum. Sonucu bence değiştirmeyecek.

Melike Ürer Çabuk- Serbest Meslek (33):   Bu seçim millete bir şekilde dayatma oldu. Çünkü biz kararımızı verip oyumuzu vermiştik. Fakat bütün parti başkanlarının koalisyon kuramaması neticesinde halka tekrar bir dayatma ile seçim yapılıyor.  Bana göre bu seçim sonucu değiştirecek. Çünkü halk gördü,  biz evet böyle bir karar vermiştik. Ama bu verdiğimiz karar doğrultusunda bir hükümet kurulamadı. O zaman radikallerin çökmesi lazım ki güçlü partiler, ana partiler tek başlarına bireysel olarak ya da iki parti olarak koalisyon kurabilsinler.

Derya Taşcan ? Kuaför (30) : Erken seçimde baskı olacağını düşünüyorum.  Çünkü tek başına iktidar olma düşüncesi var. İnşallah da hayırlısı olur bu seçim ama sonuç yine aynı olur değişmez.

Gizem Oğur- Ev Hanımı (31) : Erken seçimde milletimiz için tekrar AK Parti iktidara gelmezse çok iyi olur. Baskı olacağını düşünüyorum halk için; çünkü ortam çok karışık. Fakat bence tek başına bu sefer iktidar olamayacak. Sonucu değiştirir.

Haber : Zeynep KavaklıSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/HALKA-SECIMI-SORDUK/1681