CHP Menemen´den 9 Eylül mesajı

9 Eylül 2015 Çarşamba   08:00

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak tarafından İzmir´in kurtuluşunun 93´üncü yılı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında son zamanlarda yaşanan terör olaylarına vurgu yapılarak, ?Kuvayı Milliye´ ruhuyla kurulmuş vatanın yine aynı ruh ile korunacağının altı çizildi.

?Geldikleri gibi gittiler?

Taklak basın açıklamasında şu sözlere yer verdi, ?Birinci Dünya Savaşı sonrası dünyayı paylaşmaya kalkan gözü dönmüş emperyalist devletler, Osmanlı Devletini en zayıf anında yakalayıp Türkiye´yi parçalamaya, milletimizi yok etmeye kalkışmışlar ama Ulu Önder Mustafa Kemal´in önderliğinde oluşturulan yurtseverliğin önüne geçememişler geldikleri gibi gitmişlerdir.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, vatanı emperyalist devletlerin işgalinden kurtarmak için 19 Mayıs 1919 da yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk´ün yok edilmeye çalışılan bir ulusun gücünü ?Kuvayi Milliye? ruhunu, tüm dünyaya göstermiştir.9 eylül son düşman artıklarının kovulduğu gündür. Bunun için dir ki Cumhuriyet Halk Partisi  ?Kuvayı Milliye? ruhuyla kurulmuş bunun içindir ki partimiz kuruluş günü olarak 9 Eylülü seçmiştir.

Gazeteci Hasan Tahsin´in düşmana attığı ilk kurşun kurtuluşun da işaret fişeği olmuş, kanla, canla ve fedakarlıkla bir destan yazılmış sonunda İzmir ve Menemen layık olduğu özgürlüğe ve bağımsızlığa yeniden kavuşmuştur. Bu uğurda başta Hasan Tahsin olmak üzere binlerce yiğit İzmirli, on binlerce yiğit yurttaş ülkemizin dört bir tarafından toplanarak Kuvayı milliye ruhu için vatan ve bağımsızlık için şehit düşmüştür. Ama İzmir kurtarılmış ama vatan kurtarılmıştır. Ulus bağımsızlığına kavuşmuştur.

?Dün olduğu gibi bugün de her zamankinden daha kararlıyız?

Bu günde ülkemizi bölmeye çalışan iç ve dış güçler şunu iyi bilmelilerdir ki her zamankinden daha kararlıyız. Bu ülkeye özgürlük gelecek, bu ülkeye adalet gelecek, bu ülkeye barış gelecek, yani özetle bu ülkeye birinci sınıf demokrasi gelecek.

Türkiye böyle bir ateşi, böyle bir yangını, böyle acıları asla hak etmiyor.
Ama bütün bu acılara ve bütün bu ıstıraba rağmen bir şeyi herkesin çok iyi bilmesi lazım.
Kardeşliğimize, geleceğimize, birlik ve bütünlüğümüze saldıran hainler asla amaçlarına ulaşamayacak.
Onlar hangi kurşunla, hangi mayınla, hangi bombayla üstümüze gelirse gelsin, ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet birlik ve beraberlik yolundan dönmeyecektir.
Bu ülke bizim. Bu ülke hepimizin.
Kardeşçe, birlik ve bütünlük içerisinde yaşayacağız.
Demokrasimizi koruyacağız.
?Terörden medet umanlar var?

Onların attıkları bombalara rağmen, onların tuzaklarına, onların mayınlarına rağmen bu ülkeye huzur ve barış gelecek. Bunu da biz sağlayacağız.

Bu ülkede terörden medet umanlar var. Bu ülkede gözyaşlarından, yıkımdan, kaostan rant sağlamaya çalışanlar var.
Bu ülkede şehit sayısı arttıkça, siyaset borsasında hissesinin yükseldiğini düşünenler var.
Onlara da sesleniyoruz.
Sizler de amacınıza ulaşamayacaksınız.

?BU MİLLET KONUŞACAK? bugün gürleyenler dersini alıp susacaklardır.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, gazilerimizi, Kara Fatmaları, Nene Hatunları, Elif Bacılarımızı, Halide Edip Adıvarları, Belediye Reisimiz Bahri Beyi, Hasan Tahsinleri, Menemenli Ali Çavuşları, tüm şehitlerimizi minnetle, şükranla, saygıyla anıyor, vatana sahip çıkmanın büyük bir görev ve namus borcu olduğuna inanıyorum? dedi.

Haber: Zeynep KavaklıSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/CHP-Menemen´den-9-Eylul-mesaji/1709