Ekiz Yumurta Foça Altıda Beş Yapmaya Hazır

11 Aralık 2015 Cuma   08:00

Ekiz Yumurta Foça

Altıda Beş Yapmaya Hazır

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi´nin şampiyonluk adaylarından Ekiz Yumurta Foça basketbol takımı dördünü kazandığı beş haftalık dönem sonrası bu hafta Aydın´da Doğa Koleji ile yapacağı maçtan beşinci galibiyetle  ayrılmaya  odaklandı.  

Sezona geç başladıkları için henüz istenilen seviyede olmadıklarını belirten Genel Menajer Haldun İdiman  bulundukları konumdan memnun olduklarını söyledi. Ligin uzun bir maraton olduğunu, asıl hedeflerinin ikinci etap ve Final-8´te başarı olduğunu vurgulayan İdiman, her geçen gün oynadıkları basketbolun üstüne koyarak istenilen düzeye yaklaştıklarına dikkat çekti.

Foça´da bir basketbol kültürü oluşturduklarının altını çizen Haldun İdiman ?Açıkçası halkın basketbolu bu kadar hızlı benimsemesini biz de beklemiyorduk. Maçlarımızda salona giremeyip geri dönenler oluyor. Tribün kültürü çok üst seviyede. Herkes biletini alıp, takımını centilmence destekleyip rakibi alkışlarla uğurluyor. Salon dışında da gerek esnafın gerekse halkın oyuncularla diyaloğu çok iyi. Halkımız oyuncuları kendi kızları gibi seviyor. Foça´ya basketbol geleli henüz birkaç ay olmuşken sanki kırk yıllık bir basketbol şehrinde yaşıyor gibiyiz. Bize verdikleri destek ve oluşturdukları bu ortamdan dolayı Foça halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Onların desteğiyle Foça´yı önce Süper Lig´de sonra da Avrupa´da temsil etmemiz hayal değil? dedi. 

Seyfi GÜL-Foça 

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Ekiz-Yumurta-Foca-Altida-Bes-Yapmaya-Hazir/1982