Empati Lütfen...

8 Nisan 2016 Cuma   08:00

Empati Lütfen...

Her cuma rutin olarak, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Halı Sahası´nda maç yapmakta olan bir grup ihtiyar delikanlı bu hafta farkındalık yaratmak için bir araya gelecek.

Gerçekleşecek olan organizasyon; toplumda birlikte yaşadığımız ancak eşit koşullarda eylemlerimizi sürdüremediğimiz kişileri anlamak, duyarlılık ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenecek olup, 08.04.2016 tarihinde saat 21.30´ da Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Halı Sahası´nda hayata geçirilecek.

 

Organizasyonun sorumluluğunu yürüten Abdurrahman Tekin yapmış olduğu basın açıklamasında;

?Bizimkisi koca okyanusa küçük bir çakıl taşı atmak. Onun neden olacağı dalganın nerelere kadar ulaşabileceğini kim bilebilir. Ama biz yaşadığımız ve ulaşabildiğimiz yerde üstümüze düşeni yerine getirmiş olacağız. Bu davranış şekli mutlaka başkalarını da olumlu yönde etkileyecektir. Bu doğru bir dürtü. Böylece sahip olduklarımızın kıymetini daha iyi anlayacağız. Dostlarımızın, becerilerimizin, sağlığımızın, dünyamızın, memleketimizin, komşularımızın vb...

Biz ülkemizin içinde bulunduğu iç karartıcı gündem ve koşulların çıkış yolunun en önemli yöntemlerinden birinin pekte kullanmadığımız empati yapmak olduğuna inanıyoruz. 

Bu projenin başlamasına neden olan Sevgili Ali Abi´nin bir gözü görmüyor. Ama iki gözü görmeyen insanları da düşünmek lazım. Farkındalık ve duyarlılık adına gerçekleştireceğimiz bu organizasyonda; beterin beteri vardır diye bir söz var ya belki bu duyarlılık ve empatiyle bu sözün gerçek anlamını da kavramış olacağız. Doğru zamanda doğru şeyler için şükretmeyi öğreneceğiz... 


Ülkemizde pek çok sıkıntı var ve bugünler iç karartıyor. Ama artık tamamen yersiz yurtsuz insanlar var. Empati yaptıkça her konuda o kadar çok farkındalık üretebiliyoruz ki. Buda bizleri zor zamanlarda sağlıklı düşünmeye sevk ediyor. Koşulları uygun olan herkesi bu organizasyona bekliyoruz.? Diyerek sözlerini tamamladı.

 

Deniz GÜL

 

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Empati-Lutfen-/2261