Türkiye´de birinci sınıf demokrasi istiyoruz

29 Nisan 2016 Cuma   08:00

Türkiye´de birinci sınıf demokrasi istiyoruz

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Menemen ilçe örgütü ve partililerle parti binasında bir araya geldi. İl Başkan Yardımcısı Utku Gümrükçü de kendisine eşlik etti.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin,  İlçe Başkanı Hürol Taklak, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer Sındır´ı karşıladı.

Öncelikle ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hürol Taklak´ın ardından İl Başkan Yrd. Utku Gümrükçü katılımcıları selamladı.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de, hoşgeldiniz konuşması gerçekleştirdi. Genel Sekreter olarak Sındır´ın başarısından söz ederek her zaman emrinizdeyim ifadesini kullandı.

?İçinde bulunan süreç içimizi yakıyor? diye sözlerine başlayan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, ?Ekonomik, sosyal ve toplumsal anlamda sorunlarımız büyük. Açlık, sefalet ve işsizlik giderek büyüyor. Karşı devrim bütün araçlarıyla hedefini doğru yol alıyor. Bu anlamda CHP´ye çok büyük sorumluluk düşüyor. Ülkemizin 5 temel sorunu var: Yargı bağımsızlığı, eğitim, ekonomi, dış politika ve toplumsal barış. Ülke yönetilemiyor. Terörü hep araç olarak kullandılar. Terör şehirlere indi. Tek çözüm merkezinin TBMM olduğu görmezden gelindi. Etnik kimlik ve inanç tartışma konusu bile olamaz. Siyasi partiler ve seçim kanunu değişmeli. Tüm vekiller ön seçimle belirlenmeli. Seçim barajı düşmeli. Kısaca Türkiye´de birinci sınıf demokrasi istiyoruz? şeklinde konuştu.

Sonra soru-cevap bölümüne geçildi. Partililer dokunulmazlık meselesine değinerek, ?Bunların döneminde dokunulmazlık kalkmamalı. Bu sizi bitirir? ifadesini kullandılar.

Haber: S. Derya BOSUT

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Turkiye´de-birinci-sinif-demokrasi-istiyoruz-/2300