BU GÖRÜNTÜLER HER AÇIDAN SORUN!

5 Ağustos 2016 Cuma   08:00

BU GÖRÜNTÜLER HER AÇIDAN SORUN!

Tüm yükümlülüklerini yerine getiren, kanun ve kurallara uyan Sevgi Yolu esnafı; ?Sokağımızı işgal eden seyyar satıcılar yüzünden buralar tam anlamıyla BİT PAZARINA döndü.? diyorlar.

Menemen sevgi yolu esnafı; ?SEYYAR SATICILAR SEVGİ YOLU´NU İSTİLA ETTİ, Sevgi Yolu´nun bu hali ilçemizin imajını da olumsuz yönde etkiliyor. Biz vergimizi ödüyoruz, kiramızı, stopajımızı, SSK´larımızı yasalara uygun şekilde ödüyoruz. Personel çalıştırıyoruz. Yüklerimiz ve yükümlülüklerimiz çok ağır. Sokaklarımızı işgal eden, yasa-kanun tanımayan bu kimselerin bu tür yasal yükümlülükleri yok. Bizim bu koşullarda onlarla rekabet etmemiz mümkün değil. Ayrıca memleketin ekonomik durumu ortada. Zaten zor ayakta duruyoruz. Hiç kimse önünü göremiyor. İlgililerin sokaklarımızı işgal eden ve korsan çalışan bu seyyar satıcıların neden olduğu sorunları kontrol altına almalarını, bizleri koruyup, kollamalarını bekliyoruz. Bu korsan satışı yapanlar sadece Sevgi Yolu´nda değil, Menemen´in her yerine yayılmış durumda. Özellikle perşembe günleri bu problem daha da artarak devam ediyor. Seyyar satıcılara bir de dilenciler eklenince Menemen kötü ve  yaşanılmaz bir yer haline geliyor.? Şeklindeki görüşlerini ifade ettiler.

Güvenli, keyifli ve düzenli bir caddemiz olsun

?Ayrıca Sevgi Yolu esnaflarımızın bir kısmı yasal kullanım alanlarını aşarak sokaklara yayılıyor. Bu çarşı müşterisinin hareket alanını kısıtlamakla birlikte görüntü kirliliğine neden oluyor. Bu problemlerin giderilmesi çokta zor değil. Biraz sıkı denetim ve özenle tamamına yakını çözülebilir. O zaman Sevgi Yolu adına yakışır bir yer haline gelir. Güvenli, keyifli ve düzenli bir caddemiz olur. Sevgi Yolu esnafı bu konuda her türlü katkıyı koymaya hazır. ?diyerek yetkililerden yardım beklendiklerinin altını çiziyorlar .Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/BU-GORUNTULER-HER-ACIDAN-SORUN/2523