Alaniçi´ne Yangın Havuzu

19 Ağustos 2016 Cuma   08:00

Alaniçi´ne Yangın Havuzu

Menemen-Foça ve Aliağa bölgesine hizmet veren Menemen Orman İşletme Şefliği, Alaniçi´nde yakın zamanda faaliyete geçecek olan yangın havuzu ile, bölgesinde 5´inci yangın havuzuna sahip olacak.

Bin ton kapasiteli

Alaniçi Yangın Havuzu hakkında bilgi aldığımız Menemen Orman İşletme Şefi Tolga Şener, ?İzmir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yaptırılan Alaniçi Yangın Havuzu kapasitesi bin ton. Civarda çıkacak olan orman yangınlarına hızlı bir şekilde müdahale edebilmek, 4 bin hektar alanda müdahaleyi hızlandırmak amaçlı yaptırılmakta. Menemen´de bölgemizde bununla birlikte yangın havuzu sayısı 5´i buldu. Bozalan´da, Turgutlar namazlar mevkiinde, Horozgediği İzmir Demirçelik karşısında, Beypınar ve son olarakta Alaniçi´nde yangın havuzumuz dolum aşamasında? diye ifade etti.

Bir tane daha yolda?

Küresel ısınma sonucu yaşanan yaz sıcakları kapsamında bu yangın havuzlarının yapımının devamının geleceğini belirten Şener, ? Bozköy´e de bir tane yapacağız. İhalesi yapıldı. Yakın zamanda o da olacak. Bu yaz sonuna kadar o da aktif hale geçer? dedi.

Haber: S. Derya BOSUT

 

 

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Alanici´ne-Yangin-Havuzu-/2559