TÜGVA’dan İftara 5 Kala

14 Nisan 2021 Çarşamba   11:13

Türkiye Gençlik Vakfı Menemen İlçe Temsilciliği (TÜGVA), her yıl ramazan ayında yaptığı sosyal farkındalık çalışması olan “İftara 5 Kala” etkinliğini bu sene de Ramazan ayının ilk gününden gerçekleştirdi. 

TÜGVA Menemen İlçe Temsilciliği, trafikte olanlara, evlerine yetişemeyerek iftar saatinde dışarıda olan vatandaşların yanında olabilmek amacıyla Menemen İlçe Garajı karşısında, yoldan geçen araçlara kumanya ve su ikramında bulundu.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren TÜGVA Menemen İlçe Temsilcisi Murat Ertaş “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan bir mübarek Ramazan-ı Şerif ayına daha girmiş bulunuyoruz. Öncelikle Ramazan-ı Şerif’in vatanımıza, milletimize ve tüm Türk-İslam Alemi’ne hayırlara vesile olmasını, bereket, huzur, sağlık ve sıhhat getiresini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. Ramazan bir olmanın, birlikte olmanın, kardeşliğin, sahip çıkmanın, paylaşmanın ve olmayanın halinden anlamanın, nefsi terbiyenin ayıdır. Ramazan, bölmenin değil, bölüşmenin, yok farz etmenin değil, görmenin, anlamanın ve hissetmenin ayıdır.Ramazan paylaştıkça bereketlenen, muhabbet ve sevgi ayıdır.” şeklinde ifade etti.

Haber Erhan ÖZALPSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/TUGVAdan-Iftara-5-Kala/55381