Ulukent Anaokulu Hizmete Açıldı

12 Haziran 2021 Cumartesi   15:29

Menemen Belediyesi’nin 3-6 yaş grubu çocuklara hizmet verecek olan ilk anaokulu Ulukent’te törenle hizmete açıldı. Menemen Belediyesi, Ulukent yerleşim bölgesinde daha öncesinde de anaokulu olarak kullanan ve bir süredir atıl olarak duran binanın yenileme ve restore işlemlerini tamamlayarak 150 öğrenci kapasiteli modern bir anaokulunu faaliyete geçirdi.

Açılış törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Siyasi Partilerin Temsilcileri ve Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütlerinin Başkan ve Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri, Muhtarlar, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, küçük öğrencilerin söylediği şarkılar izleyenlerin yüzlerini gülümsetti. Yine miniklerin Başkan Vekili Pehlivan için söylediği şiir büyük alkış aldı.
“Özgüvenli, Girişimci ve Değerli Gençler Yetiştirilmesini Hedefliyoruz”
Menemen Belediyesinin ilk anaokul projesini faaliyete geçirmenin mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduğunu dile getiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan “Geçmişte anaokulu olarak hizmet veren ancak birkaç yıldır atıl durumda bulunan bu tesisimize ilave ek binalarımızı da gerçekleştirerek 150 öğrencimize hizmet edecek kapasiteye ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3-6 yaş grubuna hizmet edecek anaokulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına uygun olarak hizmet verecektir. Okul öncesi çağındaki çocuklarımıza alanında uzman öğretmenlerimizle görsel, duysal ve zihinsel gelişim süreçleri için ihtiyaç duyulabilecek eğitimleri burada hep birlikte hocalarımızın nezaretinde sunuyor olacağız. Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak görmek en büyük arzumuzdur. Bu sebeple çocuklarımıza nitelikli eğitim ve sosyal aktivite olanakları sağlayarak öz güveni yüksek, ufku geniş, girişimci ve değerlerine bağlı gençler yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.  

“Ulukent Anaokulumuza emanet edebilirsiniz”
Pandemi süreci bittikten sonra yine eskisi gibi coşkuyla kucaklaşacakları günü arzu eden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan “ Sevgili çocuklar sizler için ne yapsak azdır. Gözlerinizdeki parıltı bizlere umut veriyor. İnşallah pandemi sürecini atlattıktan sonra yine eskisi gibi coşkuyla kucaklaşıyor olacağız. Sevgili velilerimiz, gözünüzden bile sakındığınız evlatlarınızı güvenle Ulukent Anaokulumuza emanet edebilirsiniz. Biliniz ki bu eğitim yuvamız Menemen Belediyesi güvencesi altında hizmet verecektir. Biliyoruz ki eğitim ve insana yapılan yatırım geleceğe yapılan en iyi yatırımdır. Ve yine biliyoruz ki çocukların yüzü gülerse hepimizin yüzü gülecektir. Bu bilinçle Menemen Belediyesi olarak hizmetlerimize devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum. İlerleyen süreçlerde büyük projelerimizle birlikte her daim Menemenlinin, Menemen halkının, siz değerli hemşehrilerimizin yanında olacağız. Sizlere laik bu anlamda hayatınızı kolaylaştırabilecek, Menemenimizi marka ilçe haline getirebilecek projelerimizde yolda. İlerleyen süreçte bu konularla ilgili bilgilerde aktaracağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum.” şeklinde ifade etti.
Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Sevdiğim güzel bir laf vardır… ‘1 sene sonrasını düşünüyorsan tohum ek. 5 sene sonrasını düşünüyorsan fidan dik. 10 ve daha da ilerisini düşünüyorsan evlat yetiştir, insana yönelik yatırımlar yap.’ Belediyemizin açmış olduğu okulumuz, 3-6 yaşındaki çocuklarımızı hem Anadolu kültürünü hem de günümüzün pozitif anlamdaki kültür ve sanatı en iyi şekilde alarak geleceğe hazırlayacaktır. İçinde birçok özelliği barındıran okulumuzun tüm Menemen’e hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

HAMZA DAĞ’DAN ‘9 EYLÜL’ MÜJDESİ
Menemen’e yapılan çalışmalardan da bahseden Dağ, “Biliyorsunuz daha önce belediyemiz, çalışanlarına ikramiye ve maaşlarını ödeyemez, borca batmış haldeydi. Çok şükür ki bu sorunu başkanımız ortadan kaldırdı… Artık personelimizin AK Parti döneminde böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacağı sözünü de verdi. İnşallah önümüzdeki ay özgür hayvan barınağımızı, 9 Eylül İzmir ve Menemenimizin kurtuluş gününde de artık kangrene dönmüş pazar yerimizi hep birlikte açacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okulun kurdele kesimi gerçekleştirilerek okulda eğitim gören öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirildi.

5 EĞİTİM SINIFI VAR
Menemen Belediyesi Ulukent Anaokulu, 1000 metrekare bahçeden, 750 metrekare kapalı alana sahip 5 eğitim sınıfı ve 4 adet yetenek atölyesinden oluşuyor. Bale, jimnastik, görsel sanatlar ve tiyatro salonlarına sahip anaokulunda yemekhane ile açık ve kapalı oyun alanları da bulunuyor. Peyzaj çalışmaları yapılırken, çocukların üretimi öğrenmeleri için organik tarım atölyesi de düşünüldü. Ayrıca öğrencilerin sağlığı açısında okulda sağlık personeli de bulunuyor.

Haber Erhan ÖZALPSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Ulukent-Anaokulu-Hizmete-Acildi/55438