Elitaş’a Ziyaret

14 Haziran 2021 Pazartesi   12:54

İlçemizde 25 yıldır kesintisiz hizmet veren Menemen’in Sesi Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Erhan Özalp, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize daire başkanı olarak atanan Ali Kemal Elitaş’ı makamında ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemizde yaptığı etkinlikler ile ilgili bilgi alan ÖZALP “İlçemizde önemli hizmetlerin hayata geçirilmesi adına Büyükşehir tarafından ilçemize daire başkanı olarak atanan Ali Kemal Elitaş’ın etkinlik ve çalışmaları büyük önem taşıyor. İlçemizin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaları hayata geçirmek için çabalayan Ali Kemal Elitaş ve Cevat Oker’e teşekkür ederim.” dedi.

cratosslot

Ziyaret sırasında Ali Kemal Elitaş, Erhan Özalp’e, ‘Tarihi Atatürk’le Yaşamak’ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN A.Ş.’nin kendi anaokulları bünyesinde hazırlanan kitap serilerinden biri olan ‘Ekin’in Karakılçık Buğdayı’ kitabını hediye etti.

Tarihi Atatürk’le Yaşamak
Okuyucularına Geleceğin Teknolojisiyle Geçmişe Yolculuk yaptırmayı hedefleyen Tarihi Atatürk’le Yaşamak kitabı, arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile okurlarını eski zamanlara götürüyor. Ücretsiz olarak indirilebilen Atatürk 4D uygulaması, kitabın içerisindeki görselleri; 3 boyutlu modellemeleri, videoları ve seslendirmeleri ile tarihi günümüze getirmeyi amaçlamıştır. Ayrıca kitap içerisinden çıkan özel hologramlı kâğıt, Atatürk 4D uygulaması ile buluşunca Atatürk’ün gerçek boyutlarında hazırlanmış hologramı haline dönüşüyor 3 boyutlu olarak Atatürk ile fotoğraf çekilmeye imkân veriyor.
Kitap içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatındaki önemli dönüm noktaları en sade ve anlaşılır şekilde aktarılırken, Arttırılmış Gerçeklik Teknoloji’nin dünyada ilk kez büyük bir liderin hayatına uyarlanmış olması nedeniyle büyük bir öneme sahip.
Atatürk’ün çocukluğunu, eğitim hayatını, katıldığı savaşları, milli mücadeledeki üstün başarısı ve üstün liderlik özellikleri gibi konuların işlendiği ‘Tarihi Atatürk’le Yaşamak’ kitabı büyüğünden küçüğüne herkes tarafından ilgiyle karşılanıyor. Atatürk 4D kitabı ve uygulaması çocuklara yönelik üretilmiş olsa bile yetişkinlerinde ilgilisini çekmeyi başarmış eğitici ve öğretici bir eserdir.

cratosslot

Ekin’in Karakılçık Buğdayı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmak için itina ile hazırlanan kitap serisi, ilkokul seviyesindeki çocuklara hediye edildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN A.Ş. kendi anaokulları bünyesinde hazırlanan kitap serisinden bir kesit olan ‘Ekin’in Karakılçık Buğdayı’ kitabı, 0-6 yaş aralığındaki çocukların gelişimlerini desteklemeye ve yüzlerindeki gülümsemeye katkı sunmayı hedeflemiştir.
Bu kitaplar ile Ata Tohumu’nun önemi, keyifli ve sıkıcı olmadan çocuklara akıcı bir şekilde anlatılmıştır. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Menemen Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izni doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Menemen Daire Başkanı Ali Kemal Elitaş tarafından hediye edilen kitaplar, ilçemizde ilkokul seviyesindeki yaklaşık 2500 öğrenci ile buluşmuş pandemiden dolayı sıkılan ve eve hapsolan çocukların yüzlerini gülümsetmiştir.
Haber Gökay ÖZALP

 

cratosslot

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Elitasa-Ziyaret/55439