KIZILAYDAN VEKALETLE KURBAN KESİM KAMPANYASI

15 Haziran 2021 Salı   14:40

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Türk Kızılay’ı Menemen Şube Başkanı Serkan Orun “Tam 153 yıldır ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarındaki ihtiyaç sahiplerine milletimizin merhamet elini uzatan Kızılay, son dönemde yaşanan afetler ve pandemi döneminde de yardımlarıyla milyonlara destek oldu, olmaya da devam ediyor. Kızılay, Kurban Bayramı’na az bir zaman kalan bu dönemde de daha çok sofrayı bereketlendirmek için artık geleneksel hale gelen ve sloganı da; “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” olan Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı yürütüyor.

cratosslot

Kızılay Kurban Modeli ile de ihtiyaç sahiplerinin sofrasında kurban bereketi yaşatılıyor.Bu model sayesinde dini vecibelerini yerine getirmek isteyen ve Kızılay’a vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu, dini kurallara uygun ve son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Bu yılda önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile yüzleri güldüreceğiz, evlerine, gönüllerine mutluluk vereceğiz, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız. Kesilen kurbanlar yurt içinde ise Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu sayede ise kurban bereketi yıl boyu yaşanacak.

Kızılay, her ne kadar yaralı ve hasta askerlere yardım etmek amacıyla kurulsa da, kurulduğu andan günümüze kadar gerek ülkemizin gerekse dünyanın dört bir yanındaki insanların karşı karşıya kaldığı afetlerde yaraları sarmak için seferber olmuştur. Bu yanıyla milletimiz Kızılay’ı “Kara Gün Dostu” olarak adlandırmıştır. Milletimizin bu tezahürü, güven duygusunu sözle değil faaliyetlerimizle hissettirdiğimizi de gösteriyor.

Zaman kavramı olmaksızın mazlum ve mağdurların yanında olan Kızılay’ın hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek de büyük önem taşıyor. Kampanyamıza ilişkin film, vtr, fotoğraf, bilgi notu, görsel gibi dokümanların yer aldığı linki de paylaşıyorum. Bir kanaat önderi ve sorumlu bir medya mensubu olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları vekâletlerini vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak.

Her dönemde olduğu gibi Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

cratosslot

En içten sevgi ve saygılarımla.” şeklinde vatandaşlara duyurdu. Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/KIZILAYDAN-VEKALETLE-KURBAN-KESIM-KAMPANYASI/55441