Yusuf Tümenci Son Yolculuğuna Uğurlandı

8 Eylül 2021 Çarşamba   15:21

Dün, Ahıhıdır Mahallesi Seyreköy Caddesi'nde traktörle çöp toplayan işçilerden Yusuf Tümenci, römorkun üzerinden düşerek ağır yaralandı. Menemen Devlet Hastanesine kaldırılan ve orada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Tümenci bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazı öncesi, Menemen Belediyesi’nde Tümenci için tören düzenlendi.“Bu Acının Tarifi Yok”
Belediye binası önünde düzenlenen tören sırasında acılarının çok büyük olduğunu dile getiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan “Mesai arkadaşımız, kıymetlimiz, canımız Yusuf kardeşimizi görevinin başında elim bir kaza sonucu kaybetmiş bulunuyoruz. Bunun üzüntüsü ve hüznü bizleri perişan ediyor. Ailesi, çalışma arkadaşları ve bizler tarafından çok sevilen görevini en iyi şekilde icra etmenin peşinde olan ve bu uğurda çok çalışan Yusuf kardeşimizi kaybetmiş olmak bizleri son derece üzdü. Bu üzüntümüzün tarifi yok. Kendisine Allah’tan rahmet, sevdiklerine, ailesine, evlatlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu acının tarifi yok. Ailemizin bütün hüznünü yüreğimizde, kalbimizde hissediyoruz. Biz Menemen Belediye ailesi olarak hem ailenin hem evlatlarımızın ömür boyu yanında olmak için elimizden gelen bütün özveriyi göstereceğiz. Artık ailesi bizlere emanet. Biz, Menemen Belediye ailesi olarak büyük bir aileyiz. Kardeşimizin emanetlerine sahip çıkacağız. Ailemiz yasta. Bu sebeple Kurtuluş günümüz olan 7-8-9 Eylül’deki bütün etkinliklerimizi iptal etme kararı alarak ilerleyen tarihlere erteledik. Hüznümü kelimelerle ifade edemiyorum. Yusuf kardeşimin mekânı cennet olsun, nurlar içerisinde yatsın. Her daim kalbimizde yaşayacak. Her daim onu yaşatacağız. İsmini de yaşatacağız. Menemenimizin başı sağ olsun.” dedi.

Törenin ardından Menemen Müftüsü Mehmet Seven, Tümenci için dualar okudu.  Menemen Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından Tümenci’nin naaşı omuzlarda Menemen Mahkeme Camii’ne kadar taşındı.

Cenaze törenine Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Menemen Belediyesi eski başkanı Tahir Şahin, Menemen Müftüsü Mehmet Seven, Menemen Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin Başkan ve Yöneticileri, STK’ların Başkan ve Yöneticileri, Menemen Belediyesi Emekçileri, Muhtarlar, dost, akraba ve vatandaşlar katıldı.

Tümenci’nin cenazesi öğle namazına müteakip Mahkeme Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, dualar eşliğinde Menemen Kabristanlığında toprağa verildi.

Haber Gökay ÖZALPSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Yusuf-Tumenci-Son-Yolculuguna-Ugurlandi/55500