Tiktok Videosu Başına İş Açtı

22 Ekim 2021 Cuma   12:18


Edinilen bilgilere göre, M.S.(22) isimli bir kişi, Menemen Sanayi Sitesinde bir tamirhanede araç üzerindeki göçüklerin düzeltilmesi ile ilgili bulunan bir polis aracını uzaktan yakınlaştırma yaparak videoya çekti. Ardından kendisini polis aracına pompalı tüfekle ateş açmış gibi göstererek, videonun üzerine “Sizce ben mermi patlattığım memur aracını bizim tamirhanede haberim yokmuş gibi tamir etmiş miyimdir?" yazarak video paylaşım sitesi Tiktok platformu üzerindeki hesabından paylaştı.

Görüntülerin sosyal medya üzerinde yayılması ile birlikte Giresun'da ikamet eden bir kişi olayı Giresun Siber Suçlarla Mücadele birimine bildirdi.

Giresun Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu paylaşımı yapan kişinin Menemen'de ikamet ettiği belirlendi.
Menemen Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yapmış olduğu çalışmalar neticesinde şahsın Asarlık Yeşilpınar Mahallesinde olduğunu tespit etti. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, şahsı Şair Mehmet Akif Ersoy caddesinde yakaladı. Gözaltına alınan şüphelinin akrabalarında kaldığı öğrenilirken, evde yapılan aramada paylaşımlarında yer verdiği pompalı tüfek de ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Tiktok-Videosu-Basina-Is-Acti/55537