Foça’da Hırsızlık Yapan 4 Kişi Karşıyaka’da Yakalandı

30 Nisan 2022 Cumartesi   09:59

İzmir’in Foça İlçesi’nde hırsızlık yapan dört kişi polis ekiplerinin takibi sonucu Karşyaka’da yakalandı. Bir büfeden içecek ve bir işyeri önünden motosiklet çalan şüpheliler Foça Emniyet Müdürlüğü ve Bölge Asayiş ekiplerinin iş birliğiyle yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre 27 Nisan 2022 tarihinde gece 03:00 civarında Fevzipaşa Mahallesi’nde bir büfeden alkollü içecek ve yakındaki bir işyeri önünden bir adet motosiklet çalındığı iddiası üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri K.A.(18), F.K(18), O.G (16). ve M.R.M(17) isimli 3 şahsı tespit etti. İlçe girişlerinde fotoğraf ve görüntü kaydı yapan Plaka Takip Sistemi (PTS)’nde incelenmesinin ardından şahısların kullandıkları araç tespit edildi. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler aracın kiralık olduğunu, şahısların ikamet adreslerinin Karşıyaka olduğunu bilgisine ulaştı. Ardından ikamet adreslerine baskın yapan ekipler şüphelileri göz altına aldı. Sorgularının ardından Foça Adliyesine getirilen şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.
Çalınan motosiklet ise Menemen Maltepe mahallesinde yol kenarında atılı halde bulundu.  

Seyfi GÜL / FoçaSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Focada-Hirsizlik-Yapan-4-Kisi-Karsiyakada-Yakalandi/55662