Tecrübeme güveniyorum”

10 Mart 2015 Salı   08:50

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ayten Gülsever, geçtiğimiz cumartesi günü

gazetemizi ziyaret ederek kendini tanıttı. Yazı işleri müdürümüz Erhan Özalp, hayırlı olsun dileklerini iletti. 

Tireli olduğunu, 23 yıllık örgütsel yapının yanı sıra 23 yıldır bürokraside çalıştığını belirten Gülsever, “Mecliste SHP, CHP ve DSP dönemlerinde danışmanlık yaptım. Botaş özel kalem müdürlüğü, enerji bakanlığı özel kalem, İzmir bölge müdürlüğü, en son da genel müdür yardımcısı ve baş uzman görevinden istifa ettim. CHP için tek istifa eden bürokratım” sözleriyle çalışma yaşamını ifade etti.

 

“Mesele halka dokunabilmek”

Üniversiteye ve liseye devam eden iki çocuk annesi olduğunu sözlerine ekleyen Gülsever, “Aynı zamanda gezi süreçlerinde de sokakta olan bir anneyim. Ülkemizin yaşadığı sorunlar karşısında var olma zamanı olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla hem siyasi hem de mesleki birikimleri kullanma zamanı diyorum. İzmir’in hak ettiği yatırımları, İzmir halkının da hak ettiği saygıyı görmediğini düşünüyorum. 23 yıllık tecrübeyle neyin nerede çözülebileceğini bildiğimi, daha fazla hizmet edebileceğimi, her şeyden önce bir anne olarak halka dokunabileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ön seçim konusuna da değinen Gülsever, “Her zaman ön seçimden yanayım. Siyaset samimiyet ister. Eğer tabanda yoksanız, kadını, gençliği temsil edemiyorsanız siyasetin bir hükmü yok benim için. Siyaseti kendim için istemiyorum. Zaten çok iyi koşullarda çalışıyordum. Mesele halka dokunabilmek, hizmet edebilmek ve örgütlere sahiplenebilmek, emeğin sesi olabilmek. Bu anlamda kendime güveniyorum. Bayramdan bayrama gelen değil bu yörede hep var olmak istiyorum. Örgütün desteğini bekliyorum” dedi.

Haber: Gökhan KanerSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/-Tecrubeme-guveniyorum/981