Menemen Semt Pazarı´nda Ramazan Telaşı

9 Haziran 2016 Perşembe   08:00

Menemen Semt Pazarı´nda Ramazan Telaşı

Cebinize Sıcak Dokunuş

Ramazan ayına özel, ilçede hafta içerisinde kurulan semt pazarının nabzını tuttuk. Vatandaşlar, Ramazan Ayı´na kısa günler kala Perşembe Pazarı´nda alışveriş telaşı yaşadı. Pazarın Şampiyonu, kilosu 7 lira olan börülce oldu.

Ege Bölgesi´nin eşsiz lezzetlerini uygun fiyatlar ile tüketiciyle buluşturan semt pazarında; zeytinden köy ekmeğine, köy ekmeğinden sebzesine, sebzesinden meyvesine, yumurtasına kadar birçok doğal ürünün satışı bulunmakta.

Ramazan sofralarımızı süsleyen ürünlerde ve gıdalarda geçtiğimiz yıllara göre aşırı bir fiyat farkı göze çarpmazken, tezgahlarda tarla ürünlerinde artış olduğu gözlendi.

Meyve Sebze Fiyatları Ucuzladı!

Tezgahlarda bir kısmı ithal olarak yerini alan tarla ürünlerinin  Ramazan Ayı´nın gelmesi ve havaların ani ısınması ile birlikte yerli ürünün de hasadının hızlanmasıyla sebze fiyatlarında düşüş görüldü.

Pide 2 TL

Öte yandan, Ramazan´da sofralarımızın temel besin gıdası olan Ramazan Pidesi 350 gr.´dan 2 TL, Ekmek Dolması ise 300 gr.´dan 2 TL olarak ilçemizde satışa sunuldu.

Hangi Ürün Ne Kadar?

Domates          1 TL

Biber               1 TL

Börülce            7 TL

Kabak              2 TL

Patlıcan           1 TL

Salatalık           1 TL

Taze Fasulye  3 TL

Barbunya        5 TL

Patates            1 TL

Bezelye           2 TL

Çilek                3 TL

Kayısı             2 TL

Kiraz               4 TL

Karpuz tane    5 TL

Erik                 2 TL

Kavun tane      5 TL

Balığı Sofradan Eksik Etme...

Başta fosfor olmak üzere, iyot, demir, kalsiyum ve birçok vitamin açısından zengin olan balık ramazanda da sofraların besin kaynağı olabilmek için cebinizi yakmayan fiyatlarla tezgahlarda yerini aldı. Vatandaşın iftarda balık tüketmesini tavsiye ederek ?Bu fiyatlarla bu lezzet bulunmaz, balığınızı sofradan eksik etmeyin?diyen Foça Balıkçılık firması da halka sesini duyurdu.

 

Deniz GÜL

 Sayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Menemen-Semt-Pazari´nda-Ramazan-Telasi/2385