Cumhuriyet Balosu 30 Ekim’de Gerçekleştirilecek

26 Ekim 2022 Çarşamba   15:27

Atatürkçü Düşünce Derneği Menemen Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Balosu 30 Ekim 2022 Pazar günü Rüya Garden Park’ta gerçekleştirilecek. Her sene geleneksel olarak düzenlenen fakat geçtiğimiz senelerde pandemiden dolayı düzenlenemeyen Cumhuriyet Balosu bu yıl Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla çok daha coşkulu geçecek. Cumhuriyet Balosunun ana fikri ise ‘100. Yıl Coşkusuyla Atatürk’ü Anmak ve Anlamak’ olarak belirlendi.

Gelirlerle Öğrencilere Burs Desteği Sağlanacak

Balodan gelecek gelirleri ADD Menemen Şubesi’ne burs talebi olan 9 kız öğrenciye paylaştırılacağının altını çizerek konuşmalarına başlayan ADD Menemen Şube Başkanı Ahmet Korkmaz “Menemen’de karmaşık bir yapı var. Kurumlar arasında bir çekişme, insanlar arasında ayrışma var. Birlik beraberlik artık yok olmak üzere. Bizim derneğimiz zaten siyaset üstü. Biz Türkiye’nin ön bahçesiyiz. Biz burada fikirler sunuyoruz. Fikirlerimizden de faydalanıldığı zaman hoşumuza gidiyor. Buradan yola çıkarak siyaset üstü bir şey yapalım, içerisinde siyaset olmasın dedik. Atatürk ve Cumhuriyet olsun istedik. Bu düşünceyle yapacağız dedik, inandık, bu yola çıktık. İnsanlara bu şekilde gittiğimizde herkes memnun oldu. Çünkü bu anlamlı gecede siyaset olmayacak olması herkesin hoşuna gitti. Bu şekilde herkesi Menemen’de yan yana oturtabilirsek çok mutlu olacağız. Şunu da atlamadan belirtmek istiyorum. Biz Cumhuriyet Balomuzu düzenlerken aklımızda tek bir şey vardı. Balodan gelecek gelirlerin artılarını eksileri düştüğümüzde, bize burs talebi olan 9 kız öğrencimiz var, kalan bu bakiyeyi onlar arasında paylaştıracağız. 30 Ekim Pazar günü Rüya Garden Park’ta gerçekleştireceğimiz Balomuza herkesi bekliyoruz.” şeklinde ifade etti.

Haber Erhan ÖZALPSayfa Adresi: http://www.menemeninsesi.com.tr/haber/Cumhuriyet-Balosu-30-Ekimde-Gerceklestirilecek/55759